Ekonomi

Zincir Marketlerde gıda ürünleri dışında satış yapılamayacak

İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 29 Nisan tarihli toplantısı neticesinde tam kapanma ve COVİD-19 süreci ile mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Bu süreçte özellikle Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden gelen talepler,..

Zincir Marketlerde gıda ürünleri dışında satış yapılamayacak

İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 29 Nisan tarihli toplantısı neticesinde tam kapanma ve COVİD-19 süreci ile mücadele kapsamında yeni kararlar alındı.

Bu süreçte özellikle Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden gelen talepler, Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ tarafından Sakarya Valiliği’ne iletilerek bir mağduriyet yaşanmaması adına girişimlerde bulunuldu. Son alınan karar gereği SATSO üyelerinin özellikle üzerinde önemle durduğu zincir marketlerde satılan gıda maddelerinin haricindeki ürünlerin satışının durdurulması konusundaki talep, Sakarya Valiliği tarafından değerlendirilerek karara bağlandı.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, yaptığı açıklamasında; “Ticaret erbabımızın bu süreçten en az hasarla çıkması için ciddi gayret gösteriyoruz. Özellikle bu 17 günlük kapanma süreci için üyelerimizden gelen talepleri de ilgili makamlara iletiyoruz. Sakarya Valiliği nezdinde toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulumuz da bu talepleri makul ölçülerde karşılamaya gayret etti. Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım ve İl Hıfzıssıhha Kurulumuza taleplerimizi karşıladıkları ve haksız rekabetin önüne geçmek adına gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi

Gıda ürünleri dışında satış yapılamayacak

Buna göre; Sokağa Kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, maddesine ilave olarak “Bünyesinde perakende inşaat malzemesi, hırdavat, tekstil, giyim, züccaciye, çanta ve ayakkabı, halı, mobilya, elektronik ürünler, beyaz eşya ve klima, kırtasiye ve otomotiv ürünleri satış reyonları bulunana marketlerin bu reyonlarının, ana faaliyet alanı bu ürünlerin satışı olan işyerleri için getirilen kısıtlamalara tabi olacak olup, bu reyonların ve bulundukları katların kapatılarak, müşterilerin bu reyonlara ulaşmasını engelleyici fiziki tedbirler alınacaktır”  kararı alındı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL