Spor

Zımba; “Diyarbakır’a ikinci bir Gaffar Okkan gidiyor”

ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Fatih Kaya için basın açıklaması yaptı. Yaşar Zımba basın açıklamasında şunları söyledi; “İl Emniyet Müdüründen çok daha fazlasıdır, Diyarbakır’a ikinci bir..

Zımba; “Diyarbakır’a ikinci bir Gaffar Okkan gidiyor”

ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Fatih Kaya için basın açıklaması yaptı.

Yaşar Zımba basın açıklamasında şunları söyledi; “İl Emniyet Müdüründen çok daha fazlasıdır, Diyarbakır’a ikinci bir Gaffar Okkan gidiyor. Sakaryada görev yapmak zordur. Hele ki, etkin, göz önünde olan bürokratik bir görevdeysen, çok daha zordur. İl Emniyet Müdürlüğü ise Sakarya’nın en güçlü, en etkin müdürlüğü olmakla birlikte, en zor görev yerlerinden biridir. Sakarya’nın Sosyal, Kültürel ve Coğrafi yapısı ise Sakarya’da görev yapmayı çok daha önemli bir nokta’da tutar. Siyasette, Sendikalarda, Bürokraside, Spor’da ve bir çok alanda, Sakarya, Etkin ve Güçlü kişilere sahiptir, İşte bu yüzden, bir İl Emniyet Müdürü 6 yıla yakın Sakarya’da görev yapıyorsa, halkın, siyasilerin ve çalıştığı kurum çalışanlarının takdirini ve sevgisini kazanıyorsa bu büyük başarıdır. En önemlisi, Diyarbakır’a herkesi atamazlar göndermezlerde. Diyarbakır gibi önemli bir şehre, bir kişi atanıyorsa, bu bir başarıdır. Cumhurbaşkanı ve İç işleri Bakanının özel taktiridir” dedi.

Karate yaptı, Bisiklete, Ata, bindi

ASKF Başkanı Zımba, “Geldiği günden itibaren sporcu kimliği ile bizlere hep yakın oldu. Maçlarımız için ne zaman arasak bize hayır demedi.  ASKF’numuzu ziyaret eden ilk il Emniyet Müdürü,  bizleri teşkilatın karşısına çıkartarak beklentilerimizi anlattıranda, özel telefon numarasını vererek abi her zaman arayabilirsin, diyen ilk İl Emniyet Müdürü de, Fatih Kaya oldu. Sakaryaspor maçlarını kaçırmadı, Protokolde değil, hep sahadaydı, Karate yaptı, Bisiklete, Ata, bindi, Yamaç Paraşütü yaptı, Spor yarışmalarına, faaliyetlerine, Spor konferanslarına katıldı, ödül verdi, ödül aldı.  Kısacası spor adına zaman buldukça bizler ile hep beraberdi.  Türkiye Karate Federasyonu yönetim kurulundaki etkin görevi ile ülke sporunun gelişimi için çalışmalarına ise devam ediyor. Sakarya’nın Huzuru, Bizim Huzurumuzdur, Sloganı ile çıktıkları hizmet yolunda, 50 Yıldır sporun içinde olan Yaşar Zımba olarak şunu söylerim, Sakarya’dan bir Fatih Kaya geçti. Onu gerçekten çok özleyeceğiz” diye konuştu.

İçtenlik ve samimiyet

Zımba, “Umarım bu samimi yakınlığı gelen İl Emniyet Müdüründen de  görürüz. Devletin gülen yüzü, şefkatli eli olmak önemlidir. Ama daha da önemlisi bunu görev algılamamak, zorunlu hissetmek yapmacık değil, içten samimi göstermek önemlidir. Asıl olanda budur, içtenliktir samimiyettir, Tevazudur. Bu duygu ve düşünceler ile Şehrimize hatırı sayılır hizmetlerde bulunmuş olan İl Emniyet Müdürümüz Fatih Kaya’nın, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olarak atanmış olmasından dolayı kendisini tebrik ediyorum” diyerek Fatih Kaya’ya yeni görev yerinde üstün başarılar diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL