Yaşam

Zehra Toy; Kadın Kolları Başkanlığına getirildi

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Türkoğlu; Federasyonun yeni Kadın Kolları Başkanlığına Zehra Toy’un atandığını, eski Kadın Kolları Başkanı Nuriye Aygın’ın ise Federasyonun Başkan Danışmanı olarak görevlendirdiklerini bildirdi. Zehra..

Zehra Toy; Kadın Kolları Başkanlığına getirildi

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Türkoğlu; Federasyonun yeni Kadın Kolları Başkanlığına Zehra Toy’un atandığını, eski Kadın Kolları Başkanı Nuriye Aygın’ın ise Federasyonun Başkan Danışmanı olarak görevlendirdiklerini bildirdi.

Zehra TOY: “En büyük sorun engelliye engel olma sorunudur!..”
Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Kadın Kolları Başkanlığı’na getirilen, sevilen ve çalışkan kişiliğe sahip Zehra Toy; sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı paylaşımda duygularını şöyle dile getirdi: “Engelliler Birlik Federasyonu Genel Başkanımız Ahmet Türkoğlu ve yönetimine, değerli dostlarım ve değerli basın mensuplarının katılımlarından dolayı tek tek teşekkür ederim. Yaşadığımız bu sıkıntılı pandami döneminde davetimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı tekrardan teşekkür ederim. Sizlerin huzurunda bana layık gördüğünüz görev için minnettarlarlıgımı sunarım. Bundan sonraki süreçte ben, huzurunuzda yönetim kurulu üyelerime ve yol arkadaşlarlarımla Engelliler Birlik Federasyonunda en iyi hizmeti vermek için mücadelemize başlamış bulunmaktayız. Engelliler için yaşanabilir ve erişebilir bir Türkiye istiyoruz. Engelli bir birey olmak sorunlar oluştursa da en büyük sorun engelliye engel olma sorunudur. Tohum toprağın bağrına engelli birey de topluma emanettir…”

Aygın:” Birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam ediyoruz…”
Engelliler Birlik Federasyonu Kadın Kolları Başkanlık görevinden Genel Başkan danışmanlığına getirilen Nuriye Aygın ise duygularını şöyle dile getirdi: “Gururla yürüttüğüm başkanlık vazifemden terfi etmiş olmanın onurunu yaşarken aynı şekilde yeni şeçilen Zehra Toy hanımefendinin’de kadın kolları başkanlık görevini en iyi şekilde devam ettireceğine eminim kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum federasyon ailesi olarak herzaman birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Yönetim Kurulu üyeleri
Zehra Toy Başkanlığındaki Sakarya Engelliler Federasyonu Kadın Kolları Yönetimi şöyle oluştu: “Ayşe Çakmak, Azize Çakal, Hamdiye Çakmak, Hanife Ermiş, Havva Tuna, Necmiye Erden, Safiye Gündoğdu, Selma Gönül Sancaklı, Selma Güldalı, Merve Coşkun, Yasemin Seyhun Kaymaz ve İmran Hasekioğlu”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL