Güncel

Zehra TOY: “Engel değil, destek olun!..”

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Zehra Toy; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir açıklama yayınladı. Toy açıklamasında, “Engelliler sadece 3 Aralık’a değil, her gün hatırlamalı. Engellilere engel..

Zehra TOY: “Engel değil, destek olun!..”

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Kadın Kolları Başkanı Zehra Toy; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir açıklama yayınladı. Toy açıklamasında, “Engelliler sadece 3 Aralık’a değil, her gün hatırlamalı. Engellilere engel değil, destek olun” diyerek, mesaj verdi…

Zehra Toy; açıklamasında şu dizelere yer verdi: “Gözlerinizin görmediğini, doğadaki bin bir rengi keşfedemediğinizi; ya da yürüyemediğinizi, gönlünüzce koşamadığınızı, fikirlerinizi ifade edemediğinizi, tek başına yemek yiyemediğinizi, güzel şarkıları dinleyemediğinizi, sevdiklerinizin sesini duyamadığınızı hiç düşündünüz mü?
Bugün gündeme gelen engelli kardeşlerimiz işte her gün böyle yaşıyorlar…
Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engellilerin , umutlu ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkânlara kavuşturulması, devletimizin öncelikli görevleri arasında yer alıyor. Ancak engellilerin üretken bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri konusunda sivil toplum kuruluşlarına ve sorumluluk taşıyan her insana görev düşüyor.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü, kardeşlerimize karşı olan sorumluluklarımızı bir kere daha hatırlatıyor. Herkesin yapabileceği bir şeyin olduğu gerçeği noktasında neler yapabileceğimizi düşünmemiz için bir vesile oluyor…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL