Kültür-Sanat

YÜCE: “Hedefimiz süs bitkiciliği ve peyzajda dünya markası olmak”

Rengarenk görünümüyle şehrin en güzel vitrini olan BAHÇEM görkemli bir törenle açıldı. Başkan Yüce, “Sektörel tecrübemizi iklim ve coğrafya koşullarımızla buluşturarak dünyada süs bitkileri ve peyzaj konusunda marka olmayı hedefliyoruz…

YÜCE: “Hedefimiz süs bitkiciliği ve peyzajda dünya markası olmak”

Rengarenk görünümüyle şehrin en güzel vitrini olan BAHÇEM görkemli bir törenle açıldı. Başkan Yüce, “Sektörel tecrübemizi iklim ve coğrafya koşullarımızla buluşturarak dünyada süs bitkileri ve peyzaj konusunda marka olmayı hedefliyoruz. Şehrin çevre estetiğini geliştirmek ve gelecek nesiller için doğal alanları en güzel şekilde kullanmak adına çalışıyoruz. Sakarya’ya hayırlı olsun” dedi. Tüm iç ve dış mekan bitkileri ile peyzaj ürünlerinin satışa sunulduğu BAHÇEM işletme-belediye iş birliğiyle Türkiye’ye örnek bir konseptle hizmet verecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve rengarenk görünümüyle vatandaşların beğenisini kazanan Sakarya’nın en güzel bahçesi BAHÇEM’in açılışı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katıldığı törenle yapıldı. Ormanpark içinde inşa edilen ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin ev sahipliğini yaptığı BAHÇEM’in açılış programına; e ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, Ak Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve ilçe belediye başkanları katıldı.

“Hedefimiz dünya markası olmak”

Açılış töreninde konuşan Başkan Yüce Sakarya’nın peyzaj ve süs bitkiciliği alanında dünyada marka olacağını belirterek, “Süs bitkileri üretimi ülkemizin tarım çalışmaları içerisinde gizli kalmış, potansiyeli en yüksek alanlardan biri. Sektörel tecrübemizi iklim ve coğrafya koşullarımızla buluşturarak dünyada süs bitkisi ve peyzaj konusunda marka olmayı hedefliyoruz.  Başta küçük ölçekli üreticilerimiz olmak üzere sektörde faaliyet gösteren Sakarya firmalarıyla bir araya gelerek çevre estetiğini geliştirmek, şehirleşme ve şehir dinamiğine uygun yeşil alan ihtiyaçlarını karşılamak ve gelecek nesiller için şehirlerde yer alan doğal alanları en yararlı biçimde değerlendirmek adına projeler üretiyoruz. Peyzaj işlerinde kullanılacak ürünlerin geliştirilmesi ve tedarik edilmesiyle dünyanın en güvenilir peyzaj ürünlerinin merkezi oluyoruz” dedi.

“Şehrimizin potansiyelini ortaya çıkarıyoruz”
Bu alanda şehrin potansiyelini ortaya çıkarmak için yeni projeler ürettiklerini ifade eden Başkan Yüce, “Tüketicilerin ürünleri inceleyebilmesi için Sapanca Yanık’ta konsinye satış merkezi kuruyoruz. Tüketici burada yapraklı ağaç, ibreli bitkiler ve çalı grubu gibi bitkileri yerinde görebilecek. Şehrimizin bu alandaki potansiyelini öne çıkarmak için gayretle çalışıyoruz. 200 m2’lik alanda perakende alışverişin yanı sıra insanımız, bitkilerin üzerinde zevklerine göre aranjman çalışmaları yapabilecek. Fidan ve Peyzaj AŞ bünyesinde sözleşmeli üretim modeliyle üretici ve tüketici arasındaki organizasyonu sağlıyoruz. Üreticiye dikim alanı, dikim, bakım, ekipman ve tohum tedariki gibi konularda destek oluyoruz. Tüketicinin istediği koşulların sağlayıp ürünü alacağını garanti eden bir anlaşma imzalıyoruz. Böylece küçük ölçekli işletmelerimizi modern tedarik zincirine dâhil ediyoruz. Bu model ile üretici risklerini azaltıyor, modern ekipmanlara yatırım yapıyor, pazar kaygısını ortadan kaldırıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL