Genel

Yeşilay’dan Oktay Kaya’ya Ziyaret

Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Arzu Çakır, yeni yönetimiyle birlikte yeni görev yerinde Adapazarı Kaymakamı Dr. Oktay Kaya‘ya hayırlı olsun ziyaret gerçekleştirdi. Önleyici Hizmetler, Psikolojik Rehabilitasyon ve Sosyal Hizmet alanında Serdivan..

Yeşilay’dan Oktay Kaya’ya Ziyaret

Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Arzu Çakır, yeni yönetimiyle birlikte yeni görev yerinde Adapazarı Kaymakamı Dr. Oktay Kaya‘ya hayırlı olsun ziyaret gerçekleştirdi.

Önleyici Hizmetler, Psikolojik Rehabilitasyon ve Sosyal Hizmet alanında Serdivan Kaymakamlığı ile ortak paydada çalışmalarını yürüten Yeşilay, ilçede gerçekleştirecekleri projeler ve yeni işbirliği alanlarıyla ilgili Adapazarı Kaymakamı Dr. Oktay Kaya’yı makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

TBM Yetişkin Eğitimi Projesi’yle paydaş kurumlarla ortak faaliyetler düzenleyeceklerini belirten Yeşilay Sakarya Şubesi Başkanı Arzu Çakır; ‘İlçemizde Adapazarı Kaymakamlığı’yla birlikte hareket etmek istiyoruz. Bağımlılıkla mücadelede, önleyici hizmetler noktasında önemli bir yeri olan Türkiye Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı (TBM) ile okullarda, Yeşilay Elçileri projesiyle de sahada halka ulaşarak bağımlılık yapıcı maddelere karşı eğitimler ve saha faaliyetleri gerçekleştirileceğiz. Ayrıca 115 Danışma Hattı ile çağrı merkezi hizmetimizi, psikolojik rehabilitasyon ve sosyal hizmet desteğimizi şehrimizde ücretsiz vermeye devam ediyoruz. Tütün, alkol, madde, teknoloji ve kumar bağımlılığından mustarip olan kişiler rahatlıkla arayıp randevularını oluşturarak tedavilerine başlayabilirler.’ dediği görüşmede Sakarya Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) istatistikleri değerlendirildi. İlçeler bazında şehrin bağımlılık haritası üzerine istişareler gerçekleştirildi. Bağımlıların hayata geri kazandırılması noktasında kurumlar arası işbirliği ve desteğin devamlılığına vurgu yapılarak ziyaret sonlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL