Güncel

“Yerli ve milli mallarımızı tercih edelim”

Arifiye Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (ARSİADER); Her yıl 12 -, 18 Aralık tarihleri arasında kutlanan “Yerli Malı Haftası” nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. “Yerli ve milli mallarımızı tercih edelim…

“Yerli ve milli mallarımızı tercih edelim”

Arifiye Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (ARSİADER); Her yıl 12 -, 18 Aralık tarihleri arasında kutlanan “Yerli Malı Haftası” nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Yerli ve milli mallarımızı tercih edelim. Yerli firmalarımızın ürettiği ürünleri satın alarak, bu malları güçlendirelim. Dünyadaki rekabet gücünü artıralım. Biz bize sahip çıkmazsak, başkası bize hiç sahip çıkmaz” diyerek mesajlar veren Arifiye Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği Adına açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Fahri Yeter; “Kapitalizmin esiri olmuş dünyada Modernleşme adı altında en ücra köşelere kadar ulaşan Avm’lerde caddelerde Yabancı Menşeili markalar açılıyor, toplumumuza yoğun reklam baskıları ile özendiriliyor. Buna karşılık Rekabet gücü az olan yerli firmalarımız ciddi zararlar görüyor. Bunun farklı versiyonuda yerelde yaşanan yine yabancı ortak ve yabancı markaların önderliğinde (Yerli Markaları Tenzih ediyorum) En ücra köşelerde dahi zincir marketler açılarak mahallelerde, sokaklarda eski ve milli değerleri yok ediyor. Her şeyin para olarak görüldüğü Kapitalizme özendirici bir anlayışa doğru hızlı bir şekilde ilerlediğini göremiyoruz, Neyazıkki yaklaşan tehlikenin farkında değiliz. Bugün veresiye bir ekmek dahi alamadığımız zincir marketlere karşı kara gün dostu bakkallar adeta ayakta kalma mücadelesi veriyor. Zincir marketlerin insanları yarın bir ekmeğe dahi muhtaç olduğu zamanda yanında olmayacaktır. Bu nedenle halkımızın zor günlerinde, veresiye ekmek alabildiği, düğününde, cemiyetinde, cenazesinde, hastalığında, başı sıkıştığında, yanında gördüğü hatta evinin anahtarını teslim ettiği yerel esnafını terk etmemesini, her daim yanında olmasını bekliyoruz. Aksi halde yarın cüzdanınızı evde unutsanız bile eve dönerken bir ekmek dahi alabileceğiniz esnaf kalmayacak. Esnaflarım koronavirüs döneminde de ciddi mağduriyet yaşadığını görüyor ve yaşıyoruz. Ancak bu süreçte en büyük desteği halkımızdan yerel esnafına sahip çıkarak vermesini bekliyoruz. Bu Vesile ile Tüm Ülkemizde Yerli Malı haftasını kutluyor; vatandaşlarımızın bu konuda daha fazla hassasiyet göstermelerini bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL