Eğitim

Yer Kabuğunu Oluşturan Taşlar, Mineraller, Madenler Sergisi ilgi gördü

Osmanbey İlkokulunda ‘Yer Kabuğunu Oluşturan Taşlar, Mineraller, Madenler’ Sergisi. 15 Temmuz Camili Mahallesinde bulunan Osmanbey İlkokulu ilgi çeken bir sergiye daha ev sahipliği yaptı. Sınıf öğretmeni Hülya Açıkgöz’ün yaklaşık 35..

Yer Kabuğunu Oluşturan Taşlar, Mineraller, Madenler Sergisi ilgi gördü

Osmanbey İlkokulunda ‘Yer Kabuğunu Oluşturan Taşlar, Mineraller, Madenler’ Sergisi. 15 Temmuz Camili Mahallesinde bulunan Osmanbey İlkokulu ilgi çeken bir sergiye daha ev sahipliği yaptı. Sınıf öğretmeni Hülya Açıkgöz’ün yaklaşık 35 yıllık taş koleksiyonu ‘Yer Kabuğunu Oluşturan Taşlar, Mineraller, Madenler’ sergisi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Sergide 1000 civarında taş, fosil ve birbirinden değerli onlarca madene yer verildi.

Aynı zamanda 4.sınıf öğrencilerinin Fen Bilimleri dersinin de bir konusu olan ‘Yer Kabuğunu Oluşturan Taşlar, Mineraller, Madenler’ sergisi öğrencilerin yaparak-yaşayarak öğrenmelerine katkı sunmayı hedefliyor. Serginin sahibi ve bu yıl 4.sınıf öğretmeni olan Hülya Açıkgöz ‘Taş koleksiyonuna ailece meraklı olduklarını ve tüm aile fertleriyle beraber 35 yıllık birikimin ürünü olarak sergiyi oluşturduklarını, öğrencilerin ders konularıyla ilişkili olduğu için de öğrencileriyle sergiyi paylaşmaktan ayrıca mutlu olduğunu ifade etti.

Osmanbey İlkokulu Müdürü Tuğba Tunar “Böyle kıymetli bir çalışmaya ev sahipliği yapmaktan çok memnunuz, tüm öğrencilerimize gerçek yaşam deneyimleri sunmayı çok önemsiyoruz. Öğretmenimizin öncülüğünde okulumuzda açılan sergi ile yüzlerce çeşit taş öğrencilerimizin ve katılımcıların ziyaretine açıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile 12 Ekim’de açılan taş sergisi 14 Ekim Cuma günü mesai bitimine kadar ziyaret edilebilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL