Siyaset

Yeniden Refah Partisi Serdivan Teşkilatından örnek davranış

Yeniden Refah  Partisi Teşkilatı üyeleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kan stokları tükenen Türk Kızılay’a destek için kan bağışında bulundu “Teşkilatımız seferber oldu” Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Nedim..

Yeniden Refah Partisi Serdivan Teşkilatından örnek davranış

Yeniden Refah  Partisi Teşkilatı üyeleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kan stokları tükenen Türk Kızılay’a destek için kan bağışında bulundu

“Teşkilatımız seferber oldu”

Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Nedim Akarsu ile beraberindeki yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz salı günü Serdivan İlçesi’ndeki Kızılay’ın kan bağış merkezinde kan bağışında bulunmak üzere bira araya geldiler.  Burada Türk Kızılay Serdivan Kan Merkezi yetkililerinden bilgi alan Başkan Akarsu teşkilatının kan bağışı için seferber olduğunu söyledi. Kan merkezinde yaptığı açıklamada,  bütün dünyayı etkisine alan Kovid-19 salgınında ülkemizi de ciddi bir şekilde etkilediğini ifade eden Başkan Nedim Akarsu,  salgın sürecinde  birçok sıkıntının yaşandığını ancak ülkemizin  bu süreci en az  kayıpla  atlatmasını arzu etmekte olduklarını belirtti.

Bütün Dünya’da etkisini kaybetmeden yayılmasını sürdüren Koronavirüs salgını nedeniyle zor günlerden geçildiğini belirten Başkan Nedim Akarsu , “Kızılay’ın kan stoklarının azaldığını ilan etmesiyle birlikte teşkilatlar olarak destek olmak üzere buradayız. Ülkemizde kan bağışı bilincinin gelişmesi ve düşen kan bağış stoklarının yeniden yükselmesi hepimiz için büyük önem taşımaktadır. Bir hasta veya yaralıyı acil durumda verilecek kan değil, daha önce verilmiş, testleri yapılmış ve kullanıma hazır hale getirilmiş kan kurtarabilecektir. Yeniden Refah Partisi Serdivan İlçe teşklilatı  olarak bu zor günlerde, halkımıza kanlarımızla destek olmak istedik. Şehrimizin kan stoklarının azaldığını biliyoruz ve herkesi bu duyarlılığa sahip çıkmaya bir kez daha çağrıda bulunuyoruz. Bu kampanyaya destek veren Yeniden Refah Partisi Serdivan ilçe yönetimi  mensubu arkadaşlarımıza ve bundan sonra kampanyaya destek olacak partimizin gönüllülerine teşekkür ediyoruz” dedi

Hastalığın dışında da bazı sıkıntıların yaşandığını ifade eden Teşkilat  Başkan Ebubekir Erbakan, şöyle konuştu: Yetkililerin açıklamalarına göre “ İlk defa kan stoklarında ciddi gerilemeler olduğu ve buna bağlı olarak  sıkıntılar  yaşandığı ifade edilmekte. Vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Bu vesileyle de bizler de teşkilat yönetimimiz ile birlikte burada kan vermeye davam ediyoruz. Sürecin şu anki başında da yine ilçe teşkilatlarımızdan birkaçı  kan verme bağışında bulunmuştu. Kan verme yerlerinde Kızılay tüm izolasyonu sağlamış durumda. Başta Yeniden Refah Partisi teşkilatlarını davet ediyoruz. Daha sonra da tüm Sakaryalı hemşehrilerimizi, vatandaşlarımızı Kızılay’a destek olmaya çağırıyoruz. Hiçbir sıkıntı yok. Kovid-19’dan önce olduğu gibi şimdi de rahatlıkla kan verilebilir” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL