Asayiş

Yeni dolandırıcılık yöntemi

Dolandırıcıların olmayan kargo karşılığında imza attırarak vatandaşları dolandırmaya devam ettiğini belirten Tüketiciler Birliği Derneği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, “Bu imza atılırken tüketicilerimizin, bilhassa da yaşlılarımızın bunun farkına varması lazım…

Yeni dolandırıcılık yöntemi

Dolandırıcıların olmayan kargo karşılığında imza attırarak vatandaşları dolandırmaya devam ettiğini belirten Tüketiciler Birliği Derneği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, “Bu imza atılırken tüketicilerimizin, bilhassa da yaşlılarımızın bunun farkına varması lazım. Hangi ürün gelirse gelsin imzadan vatandaşlarımızın kaçınmasını istiyoruz” dedi.

Tüketiciler Birliği Derneği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, dolandırıcıların kargo varmış gibi tüketicilere imza attırıp dolandırdığını belirterek, bu tür durumlara karşı bir kez daha uyardı. Dolandırıcıların yöntemini anlatan Gündüz, “Burada size bir kitap geldi, getiren şahıs şuraya ‘imza atacaksın’ dediği zaman alan vatandaşımız imzalıyor. Dolayısı ile bu imza atılırken tüketicilerimizin, bilhassa da yaşlılarımızın bunun farkına varması lazım. Hangi ürün gelirse gelsin imzadan vatandaşlarımızın kaçınmasını istiyoruz. Bu çok önemlidir. Bundan kaçınmazsak sonucu yargıya kalıyor. Bu davalar sonra çok uzuyor” dedi.

(İHA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL