Güncel

Yeni alt yapı ”5” kilometreye ulaştı

Yeni alt yapı ”5” kilometreye ulaştı

Hendek Belediyesinin Yenimahalle’nin yağmur suyu sorununa son vermek adına başlattığı projeyle yerin altına şu ana kadar 5 kilometre uzunluğunda büz döşendi. 119 sokağı ilgilendiren projede sona yaklaşılırken toplamda 330 yağmur suyu ızgarası montajı yapılmış olacak.

5,7  Kilometreye kadar uzanacak 

Hendek Belediyesi tarafından Yenimahalle’nin kuzey sokak ve caddelerini kapsayan yağmur suyu altyapı ağında toplam uzunluk 5 kilometreye uzanırken, çalışmalarda sona yaklaşılıyor.  Çalışmalar Servetiye Caddesinde devam ederken, toplam uzunluğun 5,7 kilometreye uzaması planlanıyor.

119 Sokakta 330 ızgara olacak 

Toplamda 119 sokağı yağmur suyu çilesinden kurtaracak proje kapsamında şuana kadar 170 yeni yağmur suyu ızgara sokaklara altyapısı tamamlanan yerlere montajlandı. Izgara sayısının toplamda 330 olması planlanırken, çalışmaların hız kesmeden devam ettiği açıklandı.

Etap bittikçe düzenleme 

Hendek Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Tüm Yenimahalle’nin genelini kapsayan bu çalışmaların tamamlandığı bölgelerde üst yapı çalışmalarına başlanırken, ızgara-asfalt ve yaya yolları hızlıca yapılacak. Yol seviyeleri ve düzenlemeler yapılarak yağmur suyu sorunu tümüyle çözülmüş olacak. Bir daha yağmur suyu sorunu yaşanmasın diye bu çalışmalar yapılmaktadır.  Büz döşenen yollarımızın durumlarıyla ilgili vatandaşlarımızdan biraz daha sabır rica ediyoruz. ” denildi.

SASKİ İsale hattını yeniliyor  

Açıklamada Beştepeler Caddesiyle ilgili bir de hatırlatma yapılarak, “Beştepeler Caddesinde tamamladığımız altyapı çalışmalarının ardından SASKİ’nin almış olduğu isale hattını yenileme/güçlendirme kararı sonrasında üst yapı çalışmalarına zorunlu olarak ara verilmiştir. Beştepeler Caddesinin bir daha kazılmaması ve uzun yıllar sorun yaşanmayacak şekilde planlanan yatırım programı nedeniyle Büyükşehir Belediyemize kapsamlı çalışmalarından ötürü teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL