Spor

Yaşar Zımba esti, geçti.

Sakarya ASKF Olağan Genel Kurulu; Serdivan Sakarya Spor Salonu’nda gerçekleşti. Divan Kurulu Başkanı Enver Toçoğlu, Muammer Güneş ve Ferruh Sezgin tarafından oluşurken, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı,..

Yaşar Zımba esti, geçti.

Sakarya ASKF Olağan Genel Kurulu; Serdivan Sakarya Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Divan Kurulu Başkanı Enver Toçoğlu, Muammer Güneş ve Ferruh Sezgin tarafından oluşurken, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Sakaryaspor Başkanı Cevat Ekşi, Düzce ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık olağan genel kurula katılarak Yaşar Zımba’ya destek oldular.

Üç yıl önce yapılan olağan genel kurulda karşısına rakip çıkmayan Yaşar Zımba’nın, bu olağan genel kurulda da karşısına rakip çıkmadı.

623 kayıtlı delegenin, genel kurula katılabilen 488 kişinin oyunu alan mevcut başkan Yaşar Zımba ve yönetim kurulu, güven tazeleyerek, bir kat daha güçlenerek genel kuruldan başarı ile çıktı.

Pandeminin olmadığı, son genel kurulda 412 oy alan, bu olağan genel kurula Pandemi, Corona bazı delegelerin rahatsızlıkları nedeni ile katılamadıkları halde Yaşar Zımba’nın oylarını yükselterek seçilmesi, bir başarı öyküsü olarak yorumlandı.

Kurallara uyulduğu gözlemlendi.
Pandemi Kurallarına harfiyen uyulduğu, Cuma namazı hemen sonrası, öğlen vakti olduğu için genel kurula katılanlara Büyükşehir belediyesi tarafından kumanya paketi, Adapazarı belediyesi tarafından Hijyen Paketi de ayrı ayrı verildi.

ASKF başkanı Yaşar Zımba Pandemi nedeni ile çok kısa olarak yaptığı konuşmasın da; Bu çok zorlu dönemde genel kurulumuza gelerek bizlere destek olan, güç veren, başta delegelerimiz olmak üzere, Türkiye Fırıncılar federasyonu genel başkanı Halil İbrahim Balcı, Adapazarı Belediye başkanı Mutlu Işıksu, Gençlik ve Spor il müdürü Arif Özsoy, Adapazarı belediye başkan yardımcısı Fatih Çelikel, Sakaryaspor başkanı Cevat Ekşi’ye teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum, diyerek konuşmasını basın açıklamasına bırakmak için kısa kesti.

Başkan Yaşar Zımba basın açıklaması;
Seçimlere katıldığım Ocak 2015 de, yapılan İlk olağan üstü seçimi 13 oy fark ile kaybettikten sonra, Temmuz 2015 de, yapılan olağan genel kurulda 36, İkinci olağan genel kurulumuzda 186 oy fark atarak seçildik. Dördüncü kez girdiğim seçimde ise rakip çıkmayınca 412 oy ile yeniden ben ve arkadaşlarıma delegelerimiz görev verdi. Bu gün yapılan seçimde ise bir çok başkan adayına nasip olamayacak bir teveccüh ile, bu çok zorlu dönemde 488 oy alarak güven tazeledik. Ben inanıyorum Karantinada olan, Coronaya yakalanan, bir çok delegemiz gelebilseydi belki 550-600 rekor oy alırdık. Rakip çıksa da fark atardık. Rakip bile yokken, Pandemi ve Corona zamanı buraya gelerek destek olanların önünde ancak saygı ile eğilir, bende eğiliyorum. Bugün genel kurulda bir kez daha gördük ki, seçimden önce nabız yoklayanlar sağa, sola koşturanlar, sağda, solda çamur atmaya çalışanlar, yine karşımıza çıkma cesareti gösterememişlerdir. Dikkat ederseniz, çoğu seçimde, fark atarak seçilmişiz. Bu seçim zaferleri, delegelerimizin şahsıma ve yönetim kuruluma olan güvenin eseri. Delegelerimizin, bizlere verdiği güveni en iyi şekilde koruyarak, geliştirmek adına çalışacağız.

Çok zor bir dönemdeyiz
Dünya ile birlikte ülke olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Pandemi döneminde hepimiz çok zor zorlu süreçler yaşadık, yada yaşamaya devam ediyoruz. Liglerimizi istediğimiz şekilde oynatamıyoruz. Kulüplerimiz liglerin oynatılmasını sabırsızlık ile bekliyor, ancak takdir edersiniz ki, bu Pandemi döneminde liglerin başlaması bizim tek başına alacağımız karar değil. TASKK, TFF, Gençlik ve Spor bakanlığı liglerin oynatılması için karar verdiğinde, ancak bizler uygulamaya koyabiliriz. Onun haricinde bizlerin bu konuda yetkisi yok, Bunu aksini seçimden önce söyleyenler akıl tutulması yaşamışlardır. Bir dönem daha sabır etmemiz gerekiyor, yakın zamanda Pandemi etkileri azalınca çok daha güçlü bir şekilde sahalara döneceğimize inanıyoruz.

İyi ilişkiler içinde olduk
Yönetimimiz sürecinde Futbol başta olmak üzere amatör spora gönül vermiş tüm bireylere hizmet etmeye gayret gösterdik. Federasyonumuzu temsil görevimizde, Sosyal çevreye, özel, resmi kurumlar ile işbirliğine, kurumsal dostluklara hep önem verdik. Bundan önce bürokratların, siyasilerin hiç uğramadığı federasyonumuza iki bakan getirdik. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşkın Bak. Milletvekilleri, Valiler, başta olmak üzere, ülke genelindeki Sendika, oda genel başkanları, bakan yardımcıları, ulusal düzeyde büyük kamu kurumları bürokratları, ilimiz bürokratları, özel sektör temsilcileri dahil bir çok kesim tarafından federasyonumuz ziyaret edilerek, bizlerde ziyaretlerde bulunarak federasyonumuzu en iyi temsil ettik ve güzel kurumsal dostluklar kurduk. Bu dostluklar sayesinde, Erenler stadı tadilatı için kdv hariç zamanın parası ile 980 bin tl yatırım da, sonrasında Erenlere ikinci sahayı, ilimiz siyasileri ile birlikte yaptıran bizler olduk. Bizlerin Kurumsal tesis yapacak parası yok. Ama kurumları harekete geçirerek, Sakarya’nın bir çok ilçesinde, bir çok Saha’nın yapılmasına katkı sağladık, bir çok da proje devam ediyor.

Bunlar Sakarya’nın kazancı, kulüplerimizin kazancı. Eksiklikler yok mu, tabiki var, hatalar yok mu tabi ki var. Bazen, bizlerin aşamadığı, yetmediği yerlerde oluyor, Geyve Şehir stadı gibi. Çok şükür oda başladı, hepimiz rahat nefes almaya başladık.

İlk kez nakit yardım aldılar
2018 yılında hiç görülmemiş bir yardım şeklini başararak, kulüplerimize ilk nakdi yardımları çıkarttık. İşlemlerini tamamlayan, evraklarında eksik olmayan 151 kulübümüze 660 bin Tl yardım yaptırdık. Geçenlerde yapılmak istenilen yardımla ilgili ben haber beklerken, ilgili kurum tecrübesiz olduğu için bireysel hareket ederek kulüplerimizi istemeden mağdur etmiştir. Bizim dışımızda liste oluşturulmuştur. Listeyi ve yardımı duyduğum gibi TASKK, bakanlık nezdinde girişimlerini yaptık. En son AK parti genel başkan yardımcımız Sayın Ali İhsan Yavuz ile görüşerek yardım alması gereken kulüplerimiz listesini Gençlik ve spor bakanlığı ulaştırdık. Genel başkan yardımcımız, Bakan yardımcısı ile bizzat konuştu. Ve; sevindirici haber, Perşembe gecesi saat 22.30 Civarında beni arayan Spor genel müdürümüz Mehmet Baykan’dan geldi. İlave gönderdiğimiz 76 kulübe yardım onaylanmış. Kulüplerimize hayırlı olsun.

Teşekkürler Ali İhsan Yavuz’a
Bakan yardımcısı ile bizzat görüşerek kulüplerimizin yardım almasını sağlayan Sakarya Milletvekilimiz Sayın Ali İhsan Yavuz’a huzurlarınız da teşekkür ediyorum. Sakarya büyükşehir belediye başkanımız Sakarya da sporun hamisidir. Bizlere her zaman destek olmuştur. Büyükşehir belediye başkanımız Ekrem Yüce, desteklerini her zaman güçlü hissettiğimiz, Adapazarı belediye başkanı Mutlu Işıksu, Erenler belediye başkanı Fevzi Kılıç başta olmak üzere, diğer ilçe belediye başkanlarına, tesisler konusunda bizlere son yıllarda müthiş kazanımlar sağlayan Gençlik ve spor il müdürümüze teşekkür ediyoruz.

Amatör spor evi
Seçim dönemi bazı kesimlerden Amatör evini kaybettiğimiz ile ilgili paylaşımlar yapıldı. Amatör evi hiçbir zaman bizim olmadı ki, Sakarya Büyükşehir belediyesi tarafından yapıldı. Hiçbir zaman tapusunu bizim üzerimize vermediler, bizim değildi. Biz yönetimde olmadığımız zaman Büyükşehir ve Spor genel müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği Büyükşehir Alt yapı çalışmaları Erenler de olduğu sürece ASKF dan kira alınmaz maddesi gereği, ödeme yapmıyorduk. Büyükşehir Alt yapıyı alınca, zamanın Gençlik ve Spor tesisler şube müdürü bizleri uyarmadı, onun kendine göre yaptığı işlemler neticesinde tesis Gençlik ve Spor il müdürlüğüne geçti. Ben duyduğum, gibi Spor genel müdürlüğü ile gerekli girişimleri yaparak amatör spor evini 20 yıllığına federasyonumuza kazandırdım. Gençlik ve Spor bakanlığında tesis, bina satma diye bir şey olmadığı için, çok çok küçük bir meblağ ile formaliteden kira öder gibi gözüktük. İşin özü bu. Zaten onu da ödemiyoruz, şu an. Yani anlayacağınız bazıları bilmeden boş işkembeden konuşmuş.

Futbol haricinde de ASKF var
Ben ve yönetimim ile her zaman Spor camiasının Futbol ve harici branşların nerede bir faaliyeti olsa davet edildiysek, katılmaya çalıştık. Bir baktınız Jimnastikte, bir bakmışınız Karate’de, bir bakmışınız Atıcılıkta, Judo’da, Halk oyunlarında, Basketbol’da, Voleybolda, Engellilerin faaliyetlerinde, yani, amatör sporun her alanında olmaya çalıştık. Bunlara kötü kim diyebilir?

Amatörler, Sakaryaspor’un Hammaddesidir…
Ben, Amatörler Sakaryaspor’un Hammaddesidir, dediğimde bazıları benle dalga geçti. Ama şu an her şey ortada. Takım da Çoğunluk Sakaryalı sporculardan olsa iyi olmaz mı?
Biliyorsunuz içimizden gelen, ASKF yetişen benim yönetimlerimde görev alan Cevat Ekşi ve İbrahim Nalbant Sakaryaspor’a başkan oldular. Sakaryaspor’a da her platformda elimizden geldiğince destek olmaya çalışırız. Şehrimizin takımına başarılar diliyorum.

Sporda Güçlü Sakarya
Her yıl Gençlik spor teşkilatı ile birlikte yaptığımız yılın enleri törenleri, amatör spor haftası etkinlikleri, Sakarya’nın ulusalda sesi olan Sendika, Oda genel başkanları, üst düzey bürokratları ile birlikte hayata geçireceğimiz başkanlığını Sakarya büyükşehir belediye başkanımız Ekrem Yüce’nin yapmasını düşündüğümüz, Yüksek istişare kurulu çalışması, bizim dönemimizde oldu. Ulusal ve yerel de Kulüplerimize Can Suyu olacak, kaç kere aldığına bakmadan, resmi evrakları tam olan kulüplerimize nakdi yardım, malzeme yardımı, Popülist yaklaşmadan, çoğunluğun yararlanabileceği yeni sahalar, mevcut sahaların bakım ve onarımı için girişimlerimiz devam etmektedir. En kısa zamanda sizlere tekrar güzel haberler vereceğimize inanıyoruz. Delegelerin üstünde hiçbir güç yoktur. Güçlü federasyon, Gücünü kulüplerden, delegelerinden alan, Güçlü Başkan ve yönetimi, Sporda Güçlü Sakarya düşüncesi ile tekrar çıktığımız bu yolda, destek olan herkese, ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım ile saygılarımı sunarız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL