İlçeler

Yarı olimpik kapalı ve açık yüzme havuzu Sapanca’ya çok yakışacak

Sapanca, yıllardır özlemini çektiği Kapalı Yarı Olimpik ve Açık Yüzme Havuzuna kavuşuyor. Sapanca Kırkpınar’da ki yarı olimpik kapalı ve açık yüzme havuzu projesinin finansmanı Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto..

Yarı olimpik kapalı ve açık yüzme havuzu Sapanca’ya çok yakışacak

Sapanca, yıllardır özlemini çektiği Kapalı Yarı Olimpik ve Açık Yüzme Havuzuna kavuşuyor. Sapanca Kırkpınar’da ki yarı olimpik kapalı ve açık yüzme havuzu projesinin finansmanı Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından karşılanıyor. Mülkiyeti Sapanca Belediyesine ait olan Kırkpınar Tepebaşı Mahallesi 285 ada 1 parsel ve 284 ada 1 parsel üzerinde bulunan kapalı havuz, açık havuz ve sosyal tesisin inşaat, elektrik, mekanik işlerinin, yapılarak hizmete açılabilmesi için Sapanca Belediyesi ile yüklenici firma arasında imzalanan sözleşme kapsamında inşaat çalışmaları devam ediyor.

İnşaat çalışmaları devam ediyor
Yarı olimpik kapalı havuz proje kapsamında; Havuzun çalışması için tüm elektromekanik (pompa, filtre vb.) tesisatının değişeceği. Havuzun ve ortamın ısıtma tesisatı ile kazan dairesi, havuzun iç ortam nem alma sistemi, soyunma odaları, tuvaletler, duşlar, elektrik tesisatı 2 adet fotoselli kapı, elektrik pano ve jeneratör odaları yenileneceği. Ayrıca alana kamera sistemi yapılacaktır. Uzay çatı sistemi kontrol edilerek boyanacağı. Havuz ve dinlenme alanı arası bölünecektir. Komple bina boya işleri yapılacağı bilgisi verildi. Yarı olimpik açık havuz proje kapsamında; 1,3 m derinlikte 230 m2 alana sahip mevcut havuz, yapılan ilaveler ile 1,3 m derinlikte 300 m2 yüzme havuzu, 1,2 m derinlikte 150 m2 aquapark düşme havuzuna dönüştürülmüştür. 30 m2 yeni çocuk havuzu yapılmıştır, Havuz etrafındaki teraslar 2,5 m genişliğinde büyütülmekte ve yenilenmektedir. Mevcutta olan 2 adet aquapark tamamen yenilenmektedir. Mevcut aquaparklara 1 adet 6,5 m yüksekliğinde 3 lü multislide kaydırak eklenmektedir. Aquaparklara çıkan merdivenler ve platformlar yeniden yapılmaktadır. Havuzun çalışması için tüm elektromekanik (pompa, filtre, borulama vb.) tesisat değişmektedir. Elektrik tesisat yenilenmektedir. Skimmer sistemli mevcut havuz taşmalı sisteme dönüştürülmektedir. Buna uygun olarak yeni denge tankları ve galeri boşlukları yapılmıştır. Havuzun yalıtım sistemleri yenilenmektedir. Havuz içi ve teras seramikleri yeni yapılacaktır. Soyunma kabinleri, duş ve tuvaletler yeni yapılacaktır. Havuz giriş çıkışların kontrol altında olması için etrafı tamamen çit ile çevrileceği bilgisi verildi.

Sapanca’da yüzme bilmeyen kalmayacak
Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Projelerimizde çocuklarımız ve gençlerimizle ilgili olanlara öncelik vermekteyiz. Geleceğimiz olan genç ve çocuklarımıza yapılan hizmet yarınlara yapılan hizmettir. Bu gibi hizmetler çocuklarımızın spora, sanata ve kültüre yönelmesi farkındalıklarını arttıracak ve daha sosyal daha sağlıklı ve daha verimli bireyler olmasını sağlayacaktır. İlçemizin yüzme havuzu ihtiyacını gidermek için yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindi. Bir projemizi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sapanca’mızın önemli bir eksiğini daha giderme açısından projemiz büyük önem taşıyor. Hemşehrilerimizin ve geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın daha güvenli ve temiz ortamlarda büyümesi, kendilerini geliştirebilmesi için ilçemizdeki oyun, spor ve sosyal alanların sayısını her geçen gün artırmaya devam edeceğiz. İnşallah Sapanca’da yüzme bilmeyen kalmayacak” dedi.

Geri sayım başladı
İlçede gençliğe ve spora olan yatırımların hızla arttığını ve bundan sonra da artarak devam edeceğini ifade eden Sapanca Belediye Başkanı Özcan ÖzenGençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu önemli proje için geri sayım başladı biz heyecanlıyız, inanıyorum ki evlatlarımızda bizimle aynı heyecanı duyuyorlar” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL