Genel SonDakika

Valilik’ten orman yangınları açıklaması

Manavgat’ta başlayan ve ardından 13 ile sıçrayan orman yangınları hakkında Sakarya Valiliği açıklama yaptı. Orman yangınları ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de..

Valilik’ten orman yangınları açıklaması

Manavgat’ta başlayan ve ardından 13 ile sıçrayan orman yangınları hakkında Sakarya Valiliği açıklama yaptı. Orman yangınları ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de hava sıcaklıklarının aşırı derecede yükseldiği, bu hafta sonu da devam edeceği Meteoroloji Genel Müdürlüğünce değerlendirilmiştir. Bu nedenle ülkemizin ve ilimizin akciğerleri olan ormanlarımızda çıkabilecek yangınların önlenmesi amacıyla, bugünden itibaren ikinci bir emre kadar ilimizde izin verilen mesire alanları dışında ateş ve mangal yakılması, ormanlık alanlara piknik yapmak amacıyla girilmesi ve havai fişek atılması yasaklanmıştır. Özellikle bugün ve hafta sonunda sıcaklıkların artacak olması (38 derecelere çıkması) nedeniyle vatandaşlarımızın hafta sonunu mesire ve ormanlık alanlarda geçirecekleri değerlendirildiğinden ormanlarda çıkabilecek yangın nedeniyle hassas davranılması, ilimizde orman yangını yaşanmaması ve milli servetimiz olan ormanlarımızın korunması için vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL