Ekonomi

Vali Kaldırım’dan Genç Ticaret Köprüsü’ne Tam Destek

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi’nin Gençlik Kurulu Başkanı Enes Boz ve beraberindeki heyet, Vali Çetin Oktay Kaldırım’ı makamında ziyaret ederek Genç Ticaret Köprüsü hakkında bilgilendirdi. Genç MÜSİAD..

Vali Kaldırım’dan Genç Ticaret Köprüsü’ne Tam Destek

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi’nin Gençlik Kurulu Başkanı Enes Boz ve beraberindeki heyet, Vali Çetin Oktay Kaldırım’ı makamında ziyaret ederek Genç Ticaret Köprüsü hakkında bilgilendirdi.

Genç MÜSİAD Sakarya Başkanı Enes Boz ve beraberinde bulunan Genç MÜSİAD Sakarya Başkan Yardımcısı İlyas Çimen, MÜSİAD Sakarya Üyesi Dr. Osman Eminler, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Tarıg İdris A. Gabreel, Yedirenk UÖD Genel Sekreteri Hasan Durmuş ve 2019 Finalisti Mukhitzhan Rakhmanov Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı ziyaret etti. Ziyarette bu yıl beşincisi düzenlenen Genç Ticaret Köprüsü hakkında Sn. Kaldırım’ı bilgilendirerek sorularını yanıtladılar.

Sakarya’dan Çıkıp Tüm Türkiye’ye Örnek Oldu

Genç MÜSİAD Sakarya Başkanı Enes Boz;

“2015 yılında projeleştirilen bir Uluslararası Öğrenci Yarışması olan Genç Ticaret Köprüsü ilk defa düzenlendiği 2017 yılından bu yana 5. kez sahne alacak. Bu yarışma sayesinde uluslararası öğrencilerimiz kendi ülkelerini sunuyor ve hemen her özelliğinden bahsediyor. Bu yarışmaya geçmiş yıllarda katılan birçok arkadaşımız şimdi şehrin ve ülkenin önemli kurumlarında uluslararası ilişkiler departmanlarında, satınalma birimlerinde, ihracat ve ithalat birimlerinde çalışarak hem ülkemizin ihracatına ciddi destekler sağlıyor, hem de iki ülke arasında bir köprü vazifesi görerek ilişkileri güzelleştiriyor. Yarışma ilk olarak şehrimiz Sakarya’da hayata geçti ve diğer şubelerimize örnek olarak birçok farklı şehirde düzenlendi. Bu bize büyük bir gurur veriyor. Genç MÜSİAD Sakarya’dan ülkemize bıraktığımız bir miras gibi görüyoruz ve hem bu kadar öğrencinin iş bulmasına, hem de ihracat rakamlarının bu kadar artmasına fayda sağladığı için kıvanç duyuyoruz” Cümlelerine yer verdi.

Yarışmanın kurucularından olan Dr. Osman Eminler;

“Yarışma her geçen sene daha fazla ilgi görüyor, geçen sene pandemi sebebiyle gerçekleştiremedik. Ancak bu sene imkanların elverdiği şartta gerçekleştirmek istedik. Uluslararası Öğrenci Derneği yavaş yavaş geleneksel olma özelliği taşımaya başladı. Özellikle uluslararası öğrencilere hem tecrübe anlamında hem de sıcak ilişkiler anlamında bu kadar katkı sağlaması sebebiyle uzun yıllar bu yarışmanın devam etmesini ümit ediyoruz” dedi.

2019 yılı üçüncüsü STK Makine Dış Ticaret Sorumlusu Mukhitzhan Rakhmanov da yarışmada kazandıkları tecrübeleri ve yarışma sonrasında buldukları işleri anlattı. Mukhitzhan Rakhmanov; “Türkiye’ye okumak için gelen her öğrencinin Genç Ticaret Köprüsü’ne katılarak, bu güzel yarışmayı deneyimlemeli. Kendine ne katabiliyorsa katmalı” Cümlelerini paylaştı.

Yarışmanın vizyonunu ve misyonunu çok beğenen Vali Kaldırım, Sakarya Valiliği olarak her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını söyledi. Ayrıca “Böyle güzel ve faydalı çalışmalar Sakarya’ya her zaman değer ve başarı katacaktır. Sakarya Valiliği olarak her zaman böyle güzel katma değer sağlayacak projelerin arkasındayız.” Cümlelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL