SonDakika

Vali Hüseyin Avni Coş’u kaybettik.

2014-2017 yılları arasında Sakarya’da görev yapan ve bir çok başarılı çalışmalara imza atan Vali Hüseyin Avni Coş; yaşamını sürdürdüğü İstanbul’da akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Liv Hospital’de Hastanesi’nde,..

Vali Hüseyin Avni Coş’u kaybettik.

2014-2017 yılları arasında Sakarya’da görev yapan ve bir çok başarılı çalışmalara imza atan Vali Hüseyin Avni Coş; yaşamını sürdürdüğü İstanbul’da akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Liv Hospital’de Hastanesi’nde, kurtarılamayarak, yaşamını yitirdi. Vali Coş’un cenazesi; 31 Temmuz 2021 Cumartesi günü İstanbul Fatih Camii’nde kılınacak İkindi Namazı’na müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defn edilecek…

HÜSEYİN AVNİ COŞ KİMDİR?
Hüseyin Avni Coş 1959 yılında Isparta’nın Eğirdir ilçesinde doğdu.1976 yılında Eğirdir Lisesinden mezun olduktan sonra aynı yıl Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde eğitime başladı, 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin İktisat ve Maliye Bölümüne geçiş yaptı ve 1981 yılında iyi derece ile mezun oldu. 1982 yılında Antalya Maiyet Memuru olarak Mülki İdare Amirliğine başladı. Kaymakamlık stajı esnasında Burdur’un Bucak ilçesinde Kaymakam Vekilliği ve Belediye Başkanlığı yaptı. 1983 yılında 69. dönem Kaymakamlık Kursunu “Üstün Başarılı” derecesiyle bitirdi. 1984 yılında Ordu ili Akkuş ilçesi Kaymakamlığına atandı. 1987 yılında Sivas ili İmranlı ilçesi Kaymakamlığına atandı. 1988 yılında İçişleri Bakanlığınca düzenlenen yabancı dil kursunu bitirdikten sonra bir yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderildi. 1989 yılında Siirt’in Şirvan ilçesinin kaymakamlığına atandı.

YORUMLAR (3)

  1. Halil ELELE diyorki:

    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun yakınlarına başsağlığı dileriz ELELE ailesi.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL