Güncel

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın Kurban Bayramı kutlama mesajı

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım yayınladığı mesajda Kurban Bayramını kutladı. Vali Kaldırım yaptığı açıklamada; “Milli birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, sevgi, merhamet, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı en üst seviyede hissettiren,..

Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın Kurban Bayramı kutlama mesajı

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım yayınladığı mesajda Kurban Bayramını kutladı. Vali Kaldırım yaptığı açıklamada; Milli birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, sevgi, merhamet, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı en üst seviyede hissettiren, ihtiyaç sahibi insanlarımızın her zamankinden daha fazla önemsendiği ve hatırlandığı bir Kurban Bayramını daha, hep birlikte idrak etmenin huzur ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Vali Kaldırım’ın yayınladığı mesajın devamı ise şöyle;

Zengin ve köklü geleneklerimizin itinayla yaşatıldığı, dargınlık ve kırgınlıkların yerini barışa, huzura, sevgi ve muhabbete bıraktığı müstesna zaman dilimleri olan bayramların, kendine has, güzel ve huzur veren atmosferini iyi değerlendirmeli, kırgınlık ve dargınlıkları bir kenara bırakarak, sevgiyle, hoşgörüyle kenetlenmeli, birlik ve bütünlüğümüzü perçinleyen bir birliktelik ruhuyla hareket etmeliyiz. Geçtiğimiz yıldan bu yana tüm dünyayla birlikte ülkemizde de etkisini sürdüren (Covid-19) salgını nedeniyle her ne kadar yeni kademeli normalleşme süreci içerisinde bulunsak da, bizler, her birimiz önce ailemiz, yakınlarımız sonra da içinde bulunduğumuz toplum ve aziz milletimizin sağlığı açısından üzerimize düşen manevi vecibe ve sorumluluk bilinciyle hareket ederek bu bayramda da tedbirleri ihmal etmeden maske-mesafe ve temizlik kurallarına önemle riayet ederek milletçe yine itidalli davranmalıyız.  Umut ediyoruz ki, yine bu güzel günlerin manevi hazzına uygun olarak, sevdiklerimize daha sıkı sarılacağımız, büyüklerimizin ellerini doya doya öpeceğimiz günler de çok yakın bir zamanda gelecektir. Bu vesile ile bu mübarek günlerin, ülkemize, İslam Dünyasına ve tüm insanlığa sağlık huzur ve esenlik getirmesini, dünyanın dört bir yanında yaşanan Pandemi gibi salgın, afet ve her türlü sıkıntının sona ermesine vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramının, milletimize ve aziz hemşehrilerime sağlık, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diler şehit yakınları ve gazilerimiz başta olmak üzere tüm kamu görevlisi arkadaşlarımın, sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarımızın bayramını en kalbi dileklerimle kutlar, sevgi ve selamlarımı sunarım.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL