Kültür-Sanat Magazin

“Uyandığımda sesim yoktu” 12 Eylül’de sahnede

“Uyandığımda Sesim Yoktu” 12 Eylül pazar günü saat 21.00’da Kadıköy Özgürlük Parkı’nda sanatseverlerle buluşuyor. Pandemi nedeniyle oynanamayan oyun Kadıköy Özgürlük Parkı’nda seyirci ile buluşacak. Özel sebeplerden dolayı oyuna bir süre..

“Uyandığımda sesim yoktu” 12 Eylül’de sahnede

“Uyandığımda Sesim Yoktu” 12 Eylül pazar günü saat 21.00’da Kadıköy Özgürlük Parkı’nda sanatseverlerle buluşuyor.

Pandemi nedeniyle oynanamayan oyun Kadıköy Özgürlük Parkı’nda seyirci ile buluşacak. Özel sebeplerden dolayı oyuna bir süre ara veren Başrol oyuncusu Dilşad Çelebi yerine Dilara Gül oynayacak ve Usta oyuncu Burcu Görek’ e eşlik edecek.

Açık bir şekilde baskı gören, örtülü bir baskının içinde kendini bulan, yaşadığı birçok korku ve toplumun ona dayattıklarından dolayı kendini ifade edemeyen, sesleri kısılmış, hırpalanmış, canice öldürülmüş kadınların hakları için yazılmış bir başkaldırı oyunu olan Uyandığımda Sesim Yoktu; Kadına şiddeti ve kadının toplumdaki yerini, annesinin ölümünden sonra kendi hayatında tıpkı ona benzemesi üzerine sorgulayan bir kadın yazarın hikâyesi olarak sahnelenecek.

Amerika ve Avrupa kıtalarında kapalı gişe oynayan Mounth piece gösterisi usta oyuncu ve yönetmen Tamer Levent rejisiyle yeniden hazırlanmıştı.

         Oktay UZUN / LC HABER AJANSI – İstanbul

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL