Güncel

Ukraynalı çocuklar 23 Nisan’ı kutladılar

23 Nisan kutlamaları kapsamında Ukrayna’dan Sakarya’ya getirilen 113’ü yetim çocuk, 63’ü bakım personelinden oluşan 176 kişilik kafilenin bulunduğu otelde etkinlikler düzenlendi.Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Türkiye’ye getirilen Ukraynalı yetim çocuklar, Sakarya’da düzenlenen..

Ukraynalı çocuklar 23 Nisan’ı kutladılar

23 Nisan kutlamaları kapsamında Ukrayna’dan Sakarya’ya getirilen 113’ü yetim çocuk, 63’ü bakım personelinden oluşan 176 kişilik kafilenin bulunduğu otelde etkinlikler düzenlendi.Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Türkiye’ye getirilen Ukraynalı yetim çocuklar, Sakarya’da düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde şarkı söyledi, dans ve jimnastik gösterileri sundu. Ottoman Otel, İyilik Melekleri Derneği ve Eğitimci Emine Aracı’nın organizesinde Kırım Türkleri ve Ukrayna diaspora temsilcilerinin katkılarıyla düzenlenen etkinliğe İl Göç İdaresi ve Kızılay yetkilileri de katıldı. Ellerinde Türk bayrağı sallayan Ukraynalı çocuklar, burada şarkı söyledi dans ve jimnastik gösterileri sundu. İki ülkenin hareketli müzikleriyle dans eden çocuklar, otel bahçesine kurulan şişme oyun parkında gönüllerince eğlendi.Ukraynalı yetim çocuk  Darya Kovalenko, ”  23 Nisan Bayramını biz buraya geldikten sonra öğrendik ve hemen hazırlıklara başladık, provalarımız çok heyecanlı geçiyordu ve güzel bir bayram olacağını hissediyorduk. Bu gün 23 nisan ve bunu bu gün burada yaşadık ve çok güzel geçti çok güzel oyunlar oynadık, buradaki insanlarıda çok seviyorum onlar da bizleri seviyor. Dünyadaki bütün çocuklara sesleniyorum, çocuklar göç etmesin kendi aileleriyle birlikte bu günleri kutlasınlar” dedi.

Ukraynalı yetim çocuk Taisiya Jukalük, ”23 Nisan bayramıyla ilgili şunu demek istiyorum ilk önce, kendime karşı büyük bir sevgi hissediyorum, arkadaşlarıma karşı ve buradaki topluluktaki insanlara karşı çok büyük sevgi hissediyorum.  Bu gün 23 Nisan çok mutlu ve coşkulu geçti, güzel gösteriler yaptık hediyeler aldık ve bizleri çok güzel alkışladılar ve bizlerde çok mutlu olduk. Bizler burada güvendeyiz ve Türkiye Cumhuriyetine teşekkür ediyoruz, bizler burada güvendeyiz ve bu bayramıda burada bizlere hediye ettiler bizlerde doyasıya bayramı yaşadık” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL