Spor

Uğur Akkuş’tan kamuoyuna duyuru 

Sakarya Spor Başkan adaylarından Uğur Akkuş; Gerçekleşen kongre sonrası kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu. Akkuş açıklamalarına şöyle devam etti “Bugün gerçekleştirilen Sakaryaspor’un 43. Başkanlık seçiminde hepimizin bildiği gibi başkan adayı olarak..

Uğur Akkuş’tan kamuoyuna duyuru 

Sakarya Spor Başkan adaylarından Uğur Akkuş; Gerçekleşen kongre sonrası kamuoyuna önemli açıklamalarda bulundu.

Akkuş açıklamalarına şöyle devam etti “Bugün gerçekleştirilen Sakaryaspor’un 43. Başkanlık seçiminde hepimizin bildiği gibi başkan adayı olarak seçime girdim. Sakaryaspor tarihinin en çok katılım ve oy kullanılan seçimi olarak tarihe geçen bu güzel günün sonu kara bir leke olarak tarihe geçti. Gün boyunca oldukça centilmen geçen fair play çerçevesinde yapılan seçim sonucu Divan Kurulu’nun onayladığı seçimi kabul etmiyoruz. Seçim sonucu rakibimiz Sayın Cumhur Genç adına 355 oy çıkarken bizim lehimize 351 oy çıktığı açıklandı. Tekrar sayım rica ettiğimiz Divan Kurulu iki adayın temsilcileri ile tekrar sayım yaptı. Seçime katılan sayı 693 çıkarken toplam oy sayısı 706 çıktı. Sakaryaspor’un tüzüğünün 31. Maddesine göre oy sayısı imza sayısının fazlası olursa kamuoyuna açıklanır ve fazla olan sandıktan rastgele seçilip imha edilir. İtirazımızı alanda Divan Kurulu Başkanı Muammer Güneş ilettiğimizde tüzüğü dikkate almadığını ve insiyatif aldığını söyledi. Hukuksal haklarımızı sonuna kader kullanıp en kısa zamanda seçime itiraz edeceğimizi kamuoyuna bildiririz. Sakaryaspor’un tüzüğünün 31. maddesini aşağıda sizinle paylaşıyoruz. Saygılarımla arz ederim.”

Madde 31 Nedir?

“Oy verme sona erince her sandık kurulu oy kullanan üye sayısını tutanakla tespit eder ve sandıklar açılarak sayım yapılır. Zarf adedi, giriş kartı adetinden fazla çıktığı taktirde zarfların tümü yeniden sandal konularak karıştırılır, giriş kartından fazla çıkan zarf, sandıktan çekilerek imha edilir. Sayın sonucu sandık kuralları tarafından bir tutanağa geçirerek imzalanır ve her sandığa ait pusulaları ve zarfları ayrı ayrı torbaları konulup mühürlenerek Genel Kurul Başkanlık Divan’nına teslim edilir. Seçim sonuçları Genel Kurulu Başkanı tarafından derhal açıklanır ve seçilenlere mazbataları en geç üç gün içinde genel kurul başkanı tarafından verilir. Oy verme yerinin, oy kullanımının, oy sayım ve dökümünü ve seçimle ilgili diğer düzeni genel kurulu başkanlık tarafından sağlanır ve yürütülür.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL