Uğur Akkuş geleceğe ışık tutan liderler arasına girdi.

Sakarya Sevdalısı Ünlü ve Genç İşadamı Sakaryaspor Başkan Adayı Uğur Akkuş; Türkiye’nin en güçlü genç Ceo’ları arasına girdi. A&S Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Akkuş; Ekonomist ve Capital dergilerinin..

Uğur Akkuş geleceğe ışık tutan liderler arasına girdi.

Sakarya Sevdalısı Ünlü ve Genç İşadamı Sakaryaspor Başkan Adayı Uğur Akkuş; Türkiye’nin en güçlü genç Ceo’ları arasına girdi. A&S Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Akkuş; Ekonomist ve Capital dergilerinin bu yıl 5.sini düzenlediği 40 yaş altı 40 CEO listesinde yer aldı.

Ciro büyüklükleri, iş yapış tarzı ile teknolojiye ve dijitalleşen dünyaya uyum kabiliyetine göre hazırlanan listeye giren Uğur Akkuş, ödülünü 26 Kasım 2020 tarihinde aldı. Törende konuşan Uğur Akkuş, gençlerin tıpkı kendisi gibi, hayallerinden ve projelerinden asla vazgeçmemesi tavsiyesinde bulundu. Pandemi döneminde ülkenin ihtiyacı olan tek kullanımlık cerrahi maskelerin üretimi konusunda hızla harekete geçerek, ülkenin en büyük maske tesisini 28 gün gibi kısa bir sürede kuran Uğur Akkuş, 2020 yılındaki liderlik yetenekleri ile en başarılı genç CEO’lar arasına girdi. Ekonomist ve Capital dergilerinin 5 yıldır düzenlediği ve ciro büyüklüğü, iş yapış tarzı ile teknolojiye ve dijitalleşen dünyaya uyum kabiliyetine göre hazırlanan 40 yaş altı 40 genç CEO listesine giren, A&S Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Akkuş ödülünü 26 Kasım 2020 tarihinde düzenlenen törende teslim aldı.

“Gençler sınırları zorlayan adımlar atsınlar”
Ödül töreninde konuşan A&S Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Akkuş, ödülden dolayı organizasyon ekibine ve çalışanlara teşekkürlerini iletirken gençlere de mesajını paylaştı. Uğur Akkuş, “Türkiye’nin nüfusunun yüzde 40’ını 35 yaş altı gençler oluşturuyor. Türk gençlerinin önümüzdeki dönemde yapacakları projelerinde ve hayallerinde geri adım atmamalarını ve her zaman önlerine bakmalarını tavsiye ediyorum. Sınırları zorlayıcı adımlar atmalarını öneriyorum, tıpkı bizim yaptığımız gibi onlar da hayallerinden asla vazgeçmesinler” diye konuştu.

Pandemi koşulları nedeniyle online düzenlenen törenin açılışında konuşan Ekonomist ve Capital dergileri Yayın Yönetmeni Sedef Seçkin Büyük, genç liderlerin yükselişine ışık tutmak için hazırladıkları listeye bu yıl dahil olan genç CEO’ların, Türkiye’de 58 milyar liralık ciroyu yönettiğini söyledi. Sedef Seçkin Büyük, gençlik rüzgarının pandemi sürecindeki yükselişinin bu yıl kendisini hissettirdiğini belirterek, “Teknolojnin iş yapış biçimlerini değiştirdiği bir dönemdeyiz. Ekonominin büyük çoğunluğunu oluşturan milenyum kuşağını yönetebilmek için genç liderlerin önemli avantajları bulunuyor. Pandemi döneminde teknolojiye ayak uydurabilen genç liderleri büyük bir dikkatle izledik. Tüm genç liderlerimizi kutluyoruz” dedi. 40 Yaş altı 40 Genç CEO sıralamasına girerek, geleceğe ışık tutan güçlü liderler arasına giren Uğur Akkuş’un başarısının altında iş dünyasında hızlı ve doğru karar alma, piyasa ihtiyaçlarını önceden öngörme ve teknolojiye hızla ayak uydurma becerisi yatmaktadır.

Uğur Akkuş Hakkında
1984 yılında dünyaya gelen iş insanı Uğur Akkuş, Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinin başladığını duyurmasının ardından, 28 günde dünyanın en büyük maske üretim tesisini kurarak bir rekora imza attı. A&S Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Uğur Akkuş, Global Mask markasıyla Hadımköy’deki tesisinde maske ve hijyen ürünlerine ilişkin üretimini sürdürmektedir. Global Mask tesislerinde civatasından vidasına kadar yüzde 100 yerli makinelerle, tamamen ultrasonik, hijyenik ve el değmeden maske üretilmektedir.
Uğur Akkuş, yurtdışından gelen yoğun talebi de karşılamak üzere gemileri üretim tesisine çevirerek, iş insanı kimliğiyle örnek bir girişim hamlesinde daha bulunmuştur. İlk etapta 3 gemi alınarak Yüzen fabrikalara dönüştürülmüş ve böylece yurtdışından gelen maske talepleri hızla karşılanabilmiştir. Bu gemilerin her birinde Turkish Power markalı 100’er adet maske üretim makinesi mevcuttur. Dünyadaki diğer emsal makineler dakikada ancak 80 ila 100 adet maske üretebilirken, Turkish Power makineleri dakikada 200 maske üretme kapasitesine sahiptir. Yüzen fabrika modeliyle maske ve tulum üretme işine ‘insanlık görevi’ gözüyle bakan Uğur Akkuş, “Projenin ismini One World (Tek Dünya) olarak belirledi. Global Mask, ürünleriyle ilgili FDA onayını alan ilk Türk markasıdır.
6 kıtaya bir Türk markası olarak hayat götüren Uğur Akkuş, ABD’nin sağlık otoritesi FDA onayıyla ürettiği maskelerin yüzde 20’sini ilgili ülkelerdeki sosyal yardım kuruluşlarına bağışlamaktadır. Aynı zamanda NATO’nun resmi maske tedarikçilerinden biri olan Uğur Akkuş, NATO’ya 1milyar adet maske göndermeye hazırlanmaktadır. Uğur Akkuş 3 yıl boyunca NATO’nun önemli oranda maske ihtiyacını karşılayacaktır…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL