Güncel

Ufka Yolculuk Yarışması’nda Tema Sağlıklı Düşünmek

Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü iş birliği ile Server Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması için kulüp yöneticileri SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ile..

Ufka Yolculuk Yarışması’nda Tema Sağlıklı Düşünmek

Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü iş birliği ile Server Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması için kulüp yöneticileri SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ile bir araya geldi.

Rektör Savaşan ile buluştular

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan Server Yaşam Vakfı tarafından ülke genelinde düzenlenen, Sakarya için de Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü iş birliği ile gerçekleştirilecek olan 10. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması ile ilgili il tertip heyeti üyeleri Ali Özdem, Aykut Arslan Süleyman Şahiner ve Akif Samancı’yı misafir etti. Yarışma ile ilgili Rektör Savaşan’a bilgi verilirken, her yıl farklı kategorilerde gerçekleştirilen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının bu yıl “Sağlıklı Düşünmek” temasıyla gerçekleştirileceği belirtildi. Yarışmanın amacının iyi-kötü, doğru-yanlış her türlü bilginin kolaylıkla yayıldığı bir dönemde bilginin, özellikle de tasarlanmış bilginin, artış hızı, topluma etkileri ve sağlıklı düşünme konusunda farkındalık oluşturması hedefleniyor.

50 kişiye ödül verilecek

Bu yıl yetişkinlerin de katılacağı yarışma 4 farklı kategoride gerçekleştirilecek. İlkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar “Elma Dersem Düşün”, ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar ise “Eyvah! Ceviz Çatırdıyor”, lise ve yetişkin kategorilerinde yarışmaya katılanlar ise Düşün! Bir de Sağlıklı Düşün” kitaplarını okuyarak hazırlanabilecekler. Her katılımcının kitap okuyarak hazırlandığı yarışmayla aynı zamanda okurların doğru bilgiye ulaşmalarına katkı sağlamak amaçlanıyor. Yarışma neticesinde Türkiye genelinde dereceye giren birincilere 10 bin TL, ikincilere 9 bin TL ve üçüncülere 8 bin TL ödül verilecek. Ayrıca ilk 50’ye giren yarışmacılar her ilde bulunan STK’lar tarafından ödüllendirilecek.

Son başvuru: 25 Nisan

Katılımcılar 24 ve 25 Nisan 2022’de yapılacak 1’inci aşama sınava bulundukları yerden 08.00-20.00 saatleri arasında 2 gün boyunca online olarak katılabilecek. 2’inci aşama sınav online olarak 22 Mayıs 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek. Yarışma ile ilgili bilgi almak isteyenler www.ufkayolculuk.com sayfasından ve sosyal medya hesaplarından bilgiye ulaşabilecek. 17 Ocak 2022 tarihi itibarıyla başlayan başvurular, 25 Nisan Pazar günü saat 20.00’de sona erecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL