Kültür-Sanat

UCİM’den Başkan Işıksu’ya ziyaret

Türkiye’de 55’i aşkın ilde faaliyet gösteren ve 50 binin üzerinde üyesi ve kısa adı UCİM olan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Sakarya Koordinatörleri; Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu IŞIKSU’yu..

UCİM’den Başkan Işıksu’ya ziyaret

Türkiye’de 55’i aşkın ilde faaliyet gösteren ve 50 binin üzerinde üyesi ve kısa adı UCİM olan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Sakarya Koordinatörleri; Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu IŞIKSU’yu ziyaret gerçekleştirdi. 

UCİM Sakarya İl Genel sorumlusu Ulviye Güler; beraberindeki UCİM Koordinatörleri ile birlikte Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’yu makamında ziyaret etti. UCİM üyeleri; ziyaretlerinde derneklerinin yurt genelinde çocuk istismarını engelleme ve farkındalık oluşturma faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.
UCİM Sakarya İl Sorumlusu Ulviye Güler, ‘Çocuklar konuşacak UCİM yanlarında olacak’ sloganı ile 2017 yılında Saadet Özkan önderliğinde yola çıktıklarını bildirerek; “Derneğimiz Türkiye genelinde 50 bini aşkın üyesi ile çocuk istismarını engellemek için farkındalık eğitimleri düzenlemekte, istismara uğramış olan çocuklarımızın ve ailelerinin yanlarında olarak onlara psikolojik ve hukuki destek vermektedir. Şehrimizde de istismar mağduru çocuklarımıza ulaşmak için tanınırlığımızın artmasını istiyoruz” diyerek Sakarya’da UCİM yapılanmalarının varlığının duyurulması için destek ve işbirliği talebinde bulundu.
Başkan Mutlu Işıksu, konunun hassasiyetini bildiklerini ifade ederek, Sakarya’da açılan ÇİM, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çalışmaları ve diğer ilgili müdürlüklerin faaliyetleri olmak üzere konu ile ilgili Bakanlık çalışmalarının çok önemli olduğunu belirtti ve gerçekleştirilen ziyaret için teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL