Güncel

UCİM Sakarya Baro Başkanı’nı ziyaret etti

Türkiye’de 55’i aşkın ilde faaliyet gösteren ve 50 binin üzerinde üyesi olan UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Sakarya koordinatörleri Sakarya Baro Başkanı’na ziyarette bulundu. UCİM Sakarya İl..

UCİM Sakarya Baro Başkanı’nı ziyaret etti

Türkiye’de 55’i aşkın ilde faaliyet gösteren ve 50 binin üzerinde üyesi olan UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Sakarya koordinatörleri Sakarya Baro Başkanı’na ziyarette bulundu.

UCİM Sakarya İl Genel sorumlusu Ulviye Güler ve UCİM koordinatörleri Sakarya Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak’ı makamlarında ziyaret etti. UCİM üyeleri, çocuk istismarını engelleme ve farkındalık oluşturma faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.
UCİM İl sorumlusu Güler, ‘Çocuklar konuşacak UCİM yanlarında olacak’ sloganı ile 2017 yılında Saadet Özkan önderliğinde yola çıktıklarını bildirerek, “Derneğimiz Türkiye genelinde 50 bini aşkın üyesi ile çocuk istismarını engellemek için farkındalık eğitimleri düzenlemekte, istismara uğramış olan çocuklarımızın ve ailelerinin yanlarında olarak onlara psikolojik ve hukuki destek vermektedir. Bu bağlamda Sakarya yapılanmamız ile birlikte ilimizde çocuk istismarı konusunda halkımızın bilinçlenmesi ve çocuk istismarının önüne geçilmesi için her türlü adımı atacağız” dedi. Hukuk koordinatörümüz Av. Asuman Gözüaçık, yapacakları çalışmalar için Sakarya Baro Başkanı’nın desteklerini talep etti. Sakarya Baro Başkanı Av. Burak ise “UCİM derneğinin Sakarya’da faaliyet göstermesi için elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı. Ayrıca Sakarya Barosu olarak çocuk istismarı hususunda hassas olduklarını ve UCİM ile işbirliği yapmaktan memnun olacaklarını ifade etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL