Eğitim

Türkiye’nin Uluslararası eğitim vizyonu konuşulacak

SUBÜ Konuşmaları’nın 5. konuşmacısı ‘Uluslararası Eğitim ve Yurtdışı İmkânları’ başlıklı söyleşiyle Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün olacak. Söyleşi 31 Mart Çarşamba saat 14.00’de gerçekleştirilecek. Sakarya Uygulamalı Bilimler..

Türkiye’nin Uluslararası eğitim vizyonu konuşulacak

SUBÜ Konuşmaları’nın 5. konuşmacısı ‘Uluslararası Eğitim ve Yurtdışı İmkânları’ başlıklı söyleşiyle Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün olacak. Söyleşi 31 Mart Çarşamba saat 14.00’de gerçekleştirilecek.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) tarafından düzenlenen SUBÜ Konuşmaları’nın 5. konuşmacısı Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün olacak. ‘Uluslararası Eğitim ve Yurtdışı İmkânları’ başlıklı söyleşinin moderatörlüğünü SUBÜ İletişim Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. İlknur Çakar üstlenecek. Üniversitenin YouTube kanalı ‘SUBÜ Haber’ üzerinden canlı yayınlanacak söyleşide Türkiye’nin uluslararası eğitimde dünyaya açılan kapısı olan Türkiye Maarif Vakfı’nın çeşitli coğrafyalardaki faaliyetlerinin etki alanı ve önemi ile kültür ve medeniyet etkileşimine katkıları, üniversite öğrencileri için yurtdışı eğitim imkânları konuşulacak. SUBÜ Konuşmaları her Çarşamba saat 14.00’de gerçekleştiriliyor.

Prof. Dr. Birol Akgün kimdir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü 1993 yılında tamamlayan Akgün; Amerika Birleşik Devletleri’nin Case Western Reserve Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde 1996 yılında yüksek lisansını, 2000 yılında ise doktorasını tamamladı. Türkiye’ye dönüşünde Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde göreve başladı. 2001 yılında yardımcı doçent, 2004 yılında doçent ve 2009 yılında profesör unvanlarını aldı. Şu anda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı ve Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Ulusal ve uluslararası dergilerde makaleleri bulunan Akgün, Türkler Ansiklopedisi için ise madde yazmıştır. 2003 yılında ’11 Eylül, Değişen Dünya Dengeleri ve Türkiye’ konulu araştırmasıyla ‘Milliyet Gazetesi 2002 Sosyal Bilimler Birincilik Ödülü’nü kazanmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL