Spor

Türkiye’de bir ilk Sakarya’da kuruldu

Türkiye’de ilk defa U10 kategorisinde Junior U10 Süper Lig adıyla Sakarya’da kuruldu.Sakarya ve ülke futbolunda henüz yapılmamız olan U10 ve küçük yaşların ligini organize etmenin ayrıcalığını ve gururunu yaşadığını söyleyen..

Türkiye’de bir ilk Sakarya’da kuruldu

Türkiye’de ilk defa U10 kategorisinde Junior U10 Süper Lig adıyla Sakarya’da kuruldu.Sakarya ve ülke futbolunda henüz yapılmamız olan U10 ve küçük yaşların ligini organize etmenin ayrıcalığını ve gururunu yaşadığını söyleyen Junior Süper Lig organizatörleri, ‘’ Müsabakalarımızda VAR sistemi, gözlemci, hakem, röportaj ve sosyal medyada haftanın golü paylaşımları başta olmak üzere profesyonel ekip hazır bulunacaktır. 6 takımın dahil olacağı ligimizde müsabakalar çift maç usülü oynanacak olup 10 haftada tamamlanacaktır. 10. Hafta müsabakaları 23 Nisan 2022 günü oynanacaktır. Atamızın çocuklara armağanı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına günün anlam ve şanına yakışır kapanış yaparak bu anlamda iz bırakmak istiyoruz’’ ifadelerin kullandılar.Junior Süper lige  katılan takımların sorumluları da şu mesajları verdi :

Trabzonspor Sakarya Futbol Okulu Sorumlusu Hakan Nalbant : ” Turnuvanın Sakarya’da olması ve Türkiye’de ilk olması bizim için çok kıymetli. Ayrıca mevcut yaş grubumuzun gelişimi, Sakarya futbolu ve futbolcu ihraç markası olarak Sakarya’mıza büyük değer sağlayacaktır. Ligdeki tüm takımlarımıza başarılar dilerim.”

Sakarya Fenerbahçe Futbol Okulu Koordinatörü Uğur Alemdar: ” Gelişimin sadece antrenmanlarla değil aynı zamanda müsabakalarla da desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Önemli kulüplerle birlikte sporcuların dünyasına farklı dokunuşlarla girecek olmaktan heyecan duyuyoruz.” 

Sakarya  BJK Futbol Okulu Sorumlusu Volkan Karahan  : ” Öğrencilerimizin gelişimine büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu organizasyonda bulunmaktan çok mutluyuz. “

Kaynarca Göztepe Futbol Okulu Sorumlusu Türker Demirhan : “Junior super lig Sakarya çocukları  için hem kendilerini geliştirmeleri hem de eğlenmeleri için büyük bir fırsat.Oyuncularımızla beraber bu turnuvada yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz.Katılım gösteren Türkiye’nin güzide kulüpleriyle birlikte güzel ve heyecanlı bir yarış içerisinde olacağız.Emeği geçenlere teşekkür ediyor bütün takımlara başarılar diliyoruz.” 

Kocaeli Altay Futbol Akademisi Sorumlusu Beyza Demirbaş: ” Böyle büyük bir organizasyonda yer aldığımız için çok mutluyuz. Sporcularımız için önemli bir tecrübe olacak. Ligin fair play çerçevesinde, üst düzey rekabetlere sahne olcağına eminiz. Tüm rakiplerimize başarılar dileriz.”

Altınordu Sakarya Futbol Okulu Sorumlusu Günay Terzi: “Ülkemizde ilk defa bu denli organize ve uzun düzenlenen bir lig olan Junior Süper Lig’e katılım bizim için çok önemli. Türkiye’de U10 ve dahi alt yaş kategorilerinin kanayan yarası olan Lig/Müsabaka eksikliğini yaptıkları organizasyon ile gerçekleştiren organizatörlere şükranlarımı sunarım. ” 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL