Güncel

Tumbaz’dan Çanakkale Zaferi mesajı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Bu Zafer İnanç,..

Tumbaz’dan Çanakkale Zaferi mesajı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sakarya Şube Başkanı Engin Tumbaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Bu Zafer İnanç, Vatan Sevgisi ve Birlik Beraberliğin Mücadelesidir
Tumbaz ; 18 Mart 1915 tarihinde kazanılan Çanakkale Zaferi tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanı olduğunu belirterek “Milletimizin zamanının en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir. Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir. Bu gün bizlere, Çanakkale’de, kahramanca savaşan, vatanımızı kanıyla, canıyla müdafaa eden şehitlerimizi ebediyen şükranla hatırlamak, şehitlerimizin aziz emaneti olan ülkemizi korumak, maddi ve manevi bütün değerlerimizi daha yükseğe taşımak için çalışmak ve üretmeye devam etmek yakışmaktadır.
Birlik Beraberliğimiz Baki Olsun
Yüz altı yıl önce milletimizin istikbaline kast edenlere karşı atalarımızın göstermiş olduğu birlik ve beraberliği, günümüzde evlatlarımızın geleceğini ve milletimizin birliğini hedef alan alçak terör saldırılarına karşı da göstermekteyiz. Milletimizin birlik beraberliği baki olduğu sürece dün amacına ulaşamayanlar, bugün ve gelecekte de ulaşamayacaktır. Büyük ve güçlü Türkiye’nin önündeki engellerin birer birer kaldırıldığı, ülkemizin daha demokratik, daha kalkınmış bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerlediği bir dönemde, ASKON Sakarya Şubesi olarak, bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, Çanakkale savunması ile kanlarını dökerek tarih yazan kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümünde minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL