Güncel

Tüm Müslüman Âleminin Ramazan-ı Şerif Ayını kutluyoruz

HAK-İŞ Sakarya İl Başkanı ve HİZMET-İŞ Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Mübarek Ramazan Ayının ülkemize, çalışanlara ve tüm insanlığa sağlık,  barış, huzur ve refah getirmesi temennisinde bulundu. GÖKDEMİR,..

Tüm Müslüman Âleminin Ramazan-ı Şerif Ayını kutluyoruz

HAK-İŞ Sakarya İl Başkanı ve HİZMET-İŞ Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Mübarek Ramazan Ayının ülkemize, çalışanlara ve tüm insanlığa sağlık,  barış, huzur ve refah getirmesi temennisinde bulundu.

GÖKDEMİR, Rahmet ve Bereket Ayı olan Ramazan-ı Şerif dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“On bir ayın sultanı, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olarak kabul edilen bir Ramazan ayına girmiş bulunuyoruz. Ramazan ayı, rahmet, mağfiret ve bereket ayıdır. Ramazan ayı maddi ve manevi olarak yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmanın en üst seviyelere çıktığı, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik duygularının güçlendiği bir aydır.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında ülkemiz, devletimizin tüm kurumları ve milletimiz omuz omuza mücadele vermiştir. Devletimiz bu süreçte, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla, milletimize, çalışanlarımıza ve işverenlerimize yönelik birçok ekonomik ve sosyal tedbiri almış, maddi destekler vermiş ve vermeye devam etmektedir.

Koronavirüs nedeniyle Ramazan-ı Şerif’e geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da salgın ile mücadele ederek giriyoruz. Bu yıl da iftar ve sahur sofralarında ailemiz, sevdiklerimiz ve dostlarımızla buluşamayacak olmanın derin üzüntüsünü yaşıyor olsak da, biliyoruz ki tüm Müslüman Kardeşlerimizin gönüllerinde ve dualarında daima yan yanayız. Bütün bunların geçici olduğuna, yeniden kalabalık iftar ve sahur sofralarında bir arada olacağımız günlerin çok yakın olduğuna inanıyoruz. Ülkemizin her zaman olduğu gibi salgın ile mücadele sürecinde de en büyük gücü, birliğimiz; beraberliğimiz ve kardeşliğimiz olacaktır.

Koronavirüs salgının önüne geçilmesi, bütün vatandaşlarımızın kişisel ve kurumsal olarak alacağı tedbirlerle mümkün olacaktır. Milletimizin zor zamanlarda birlik olma, birbirinden güç alarak kenetlenme gücüne her zaman inandık. Salgın dolayısıyla binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği bugünlerde ülkemizin Koronavirüsü yenmek için daha fazla tedbir, yardımlaşma ve dayanışmaya ihtiyacı vardır. Koronavirüs salgınıyla mücadelede tüm milletimizin, hükümetimizin ve devletimizin COVID-19 ile mücadele kapsamında aldığı kararlara uymasını istiyoruz.  Vatandaşlarımız COVID-19 salgını seyrini olumsuz yönde etkilememek için Ramazan Ayında sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına riayet ederek toplum sağlığını korumasını ve mağfiret ayı olan Ramazan Ayının sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını temenni ediyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, ülkemizin Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sağlık Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız, Hazine ve Maliye Bakanımız, İçişleri Bakanımız başta olmak üzere bütün bakanlarımızın ve hükümetimizin gayreti, milletimizin dirayetiyle Koronavirüsle mücadelede başarılı olacağımıza inanıyoruz.

Bu zor süreçte iş başında büyük bir fedakârlıkla, cesurca ve özveri ile çalışan başta sağlık, gıda, banka, taşıma, güvenlik, temizlik, haberleşme, basın, petrol ile belediye, kamu ve özel sektör olmak üzere bütün sektörlerdeki tüm emekçi kardeşlerimize, milletimize ve HAK-İŞ teşkilatı mensuplarımıza yürekten teşekkür ediyoruz.

Ramazan Ayının bereketini, hayrını ve lütfunu kazanmak için her anının kıymetine olan inancımızla terörün, savaşların ve insanlık dışı bütün uygulamaların bir an önce bitmesini, işgal, kavga ve çatışmaların son bulmasını, tüm Müslüman Kardeşlerimizin dualarında buluşmayı temenni ediyoruz. Gönüllere şifa olan Mübarek Ramazan Ayının savaşların sona ermesine ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını diliyoruz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, tüm üyelerimizin, çalışanların, bütün Müslüman aleminin Ramazan ayını en içten duygularımızla kutlar, sağlık, barış, huzur, yardımlaşma ve kardeşlik içerisinde işimiz ve aşımızın güvencede olduğu nice bayramlara ulaşmayı temenni ederiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL