Güncel

TÜGVA’dan Ortaokul Akademisi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sakarya İl Temsilciliği gençler için faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik başlatılan “Ortaokul Akademisi” içerisinde Diş Sağlığından İlk yardım Eğitimi’ne, Okçuluktan..

TÜGVA’dan Ortaokul Akademisi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sakarya İl Temsilciliği gençler için faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik başlatılan “Ortaokul Akademisi” içerisinde Diş Sağlığından İlk yardım Eğitimi’ne, Okçuluktan Salon Sporlarına kadar birçok faaliyet barındırıyor. Gençlerin ücretsiz faydalandığı bu eğitimler Adapazarı, Serdivan, Erenler, Söğütlü ve Hendek olmak üzere beş ilçede 400’e yakın öğrenci ile devam ediyor.

TÜGVA Sakarya Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan, içerisinde sağlık ve spor derslerinin bulunduğu “Ortaokul Akademisi” adlı projesi durmaksızın devam ediyor. Kayıtların alınmaya başladığı ilk günden itibaren veliler ve öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören projeye 400’e yakın öğrenci kayıt yaptırdı. Adapazarı, Serdivan, Erenler, Söğütlü ve Hendek ilçelerinde ayrı ayrı olarak düzenlenen projede “Ağız ve Diş Sağlığı, İlk Yardım Eğitimi, Bilinçli İlaç Kullanımı, Afetle Mücadele” dersleriyle bilinçlenen, öğrenen ve aynı zamanda “Futbol, Basketbol, Voleybol, Okçuluk” gibi etkinlikler ile de sporu seven, hareket eden bir gençlik hedefleniyor.

HAREKET EDEN GENÇLİK SAĞLIKLIDIR

TÜGVA Sakarya Ortaokul Koordinatörü Ömer Yeşilyurt “Türkiye Gençlik Vakfı olarak gençlerimizin her daim yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Teknoloji çağının getirdiği yeniliklerle birlikte gençlerimiz maalesef bilgisayar ve telefonlara hapsolmuş, monoton bir hayat sürdürme noktasına gelmiştir. Biz de bu monotonluğu kırmak için böyle bir proje başlattık. Gençlerin bilgisayarlardan, telefonlardan uzak kalarak spor ile meşgul olmalarını, onların hayatlarına hareket katmayı hedefledik. Bu projeyi gerçekleştirirken elbette bizler de gençlerimizin enerji ve motivasyonu ile birlikte gerekli özveriyi göstermeye çalışıyoruz. “Hareket eden gençlik sağlıklıdır, sağlıklı gençlik hareket etmelidir” sloganımızla TÜGVA Sakarya İl Temsilciliği olarak Ortaokul Akademisini projesini başlattık. Ortaokul Akademisi kapsamında gençlerimize Ağız ve Diş Sağlığı, Akıllı İlaç Kullanımı, Hijyen, İlk ve Acil Yardım eğitimlerini vermeye başladık. Hafta sonları ise alanında uzman eğitmenler ile birlikte futbol, voleybol, basketbol, okçuluk eğitimlerini veriyoruz. Gelen yoğun talepleri ve güzel geri dönüşleri görünce mutlu oluyoruz. Gençler mutlu ise bizlerde mutluyuz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL