Teknoloji

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal’dan Sürpriz Ziyaret

Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Sakarya Üniversitesi öğrencilerine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Sakarya Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğunu (SAITEM) ziyaret eden Prof. Dr…

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal’dan Sürpriz Ziyaret

Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Sakarya Üniversitesi öğrencilerine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Sakarya Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğunu (SAITEM) ziyaret eden Prof. Dr. Mandal’a Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Kültür Şube Müdürü Abdurrahman Şafak eşlik etti. SAITEM projelerini yerinde inceleme fırsatı bulan Prof. Dr.  Mandal, ekibin yeni çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Sakarya Üniversitesi öğrencilerinden etkilendiğini ifade eden Prof. Dr. Mandal, “Gençlerimizi bu tür projeler içinde görmek gurur verici. Yapılan projeler gelecekteki Türkiyemiz için çok değerli” dedi. TEKNOFEST kapsamında düzenlenen EC Elektrikli Araç Ve Robotaksi Otonom Araç Yarışmalarında ikincilik elde eden ekibin yeni çalışmaları hakkında bilgi alan Prof. Dr. Mandal, SAITEM ekibine yeni projelerinde başarılar diledi.

Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Savaşan, Prof. Dr Mandal’a elektrikli araç maketi hediye etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL