Güncel

TOOG için Geri Sayım Başladı

Sakarya Oto Galericiler Derneği Başkanı aynı zamanda Türkiye Motorlu Araçlar Fedarasyon Yönetim Kurulu Üyesi Levent Bal, Türkiye Motorlu Araçlar Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sanayi ve..

TOOG için Geri Sayım Başladı

Sakarya Oto Galericiler Derneği Başkanı aynı zamanda Türkiye Motorlu Araçlar Fedarasyon Yönetim Kurulu Üyesi Levent Bal, Türkiye Motorlu Araçlar Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı makamında ziyaret etti.

Yerli otomobil olarak seri üretiminin 2023 yılının ilk çeyreğinde başlanılması planlanan ve kısa adı TOOG olan “Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu”nun Türkiye pazarlama, dağıtım ve satışlarına talip olduklarını belirten Başkan Levent Bal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ” Görüşme çok iyi ve olumlu geçti. Sayın Bakanımız Mustafa Varank’a projelerimizi anlatarak teklifte bulunduk. Biz TOOG’un satış ve pazarlamasına talip olduk. Ayrıca Türkiye genelinde ‘Elektrik Dolum İstasyonları Kurulumu’ için de bir teklif yaptık. Sayın Bakanımız Mustafa Varank, en kısa süre de teklifleri değerlendireceklerini söyledi. Nazik davranışları ile misafirperverliklerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Başkan Levent Bal, yapılan görüşmeden memnuniyet duyduklarını belirterek,Teknoloji ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank’ın, Türkiye Motorlu Araçlar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Teknoloji Vadisi’nde gezinti programına davet edildiklerini sözlerine ekledi.

Haber: Engin Kuvel

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL