Ekonomi

Ticaret Borsası heyeti, incelemelerde bulundu

Sakarya Ticaret Borsası Heyeti; Türkiye’de teknolojik altyapısı en iyi olan soğuk hava depolarına inceleme ziyaretinde bulundu. Mersin’de bulunan Aksun ve Eren Soğuk Hava Depolarında incelemelerde bulunmak üzere yapılan ziyarete; Sakarya..

Ticaret Borsası heyeti, incelemelerde bulundu

Sakarya Ticaret Borsası Heyeti; Türkiye’de teknolojik altyapısı en iyi olan soğuk hava depolarına inceleme ziyaretinde bulundu.

Mersin’de bulunan Aksun ve Eren Soğuk Hava Depolarında incelemelerde bulunmak üzere yapılan ziyarete; Sakarya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Avni Uçar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nizamettin Sarı, Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Koç, Serkan Kayınova, Ayhan Akman, Vedat Arslan ve Özel Kalem Müdürü Semih Kınalı katılım sağladı.

STB Meclis Başkanı Avni Uçar ziyaret ile ilgili; “Türkiye de ilklerin öncüsü olan sektörün en büyük firmalarını ziyaret ettik. Gördüğüm teknolojiye hayran kaldım Soğuk hava depoları hasat edilen ürünlerin uygun koşullarda saklanarak, fiyat dalgalanmalarının getirdiği belirsizlikten korumaktadır. Ülkemiz ekonomisi açısından bakıldığında soğuk hava depolarının tarım sektörüne katkısı son derece önemlidir” ifadelerini kullandı.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nizamettin Sarı; “Bütün dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle gıda arzının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Birçok üretim alanında soğuk zincir, üretimin vazgeçilmez unsurlarındandır. Ziyaretimizle atmosfer kontrollü son teknoloji ile donatılmış soğuk hava depolarını yakından görerek inceleme fırsatı bulduk. Tüm firmalara göstermiş oldukları misafirperverlik için teşekkür ederiz” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Kayınovaİlimiz jeopolitik konumu ve klimatik özellikleri nedeniyle sebze meyve üretiminde önemli bir potansiyele sahip. Bu potansiyelin kullanımında ciddi kayıplar oluşmaktadır. Hem yaşanan israfın önlenmesi hemde ürünlerin ticari değerinin artması özellikle sebze meyve tarımı yapan kesimin ekonomik gücünü yükseltecektir. Bu nedenle soğuk hava depoları ilimiz ve bölgemiz için elzem bir ihtiyaçtır. Bölgemizde depolama imkanlarının geliştirilmesi sebze meyve üretimini teşvik edici olacaktır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL