Güncel

Tevhide Yağan, “Kadınlara yönelik İlk Yardım ve Tiyatro Kursu açacağız”

Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şubesi Başkanı Tevhide Yağan, şube yönetimi olarak 2022-2023 döneminde yapılacakları faaliyetleri anlattığı basın toplantısında; “Açacağımız Tiyatro ve ilk yardım kurslarına tüm kadınlarımızı bekliyoruz” dedi. Başkan..

Tevhide Yağan, “Kadınlara yönelik İlk Yardım ve Tiyatro Kursu açacağız”

Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şubesi Başkanı Tevhide Yağan, şube yönetimi olarak 2022-2023 döneminde yapılacakları faaliyetleri anlattığı basın toplantısında; “Açacağımız Tiyatro ve ilk yardım kurslarına tüm kadınlarımızı bekliyoruz” dedi.

Başkan Tevhide Yağan ve yönetim kurulu üyeleri basın toplantısında bir araya geldi. Tevhide Yağan TKB’nin faaliyetlerine ilişkin düzenlediği basın toplantısında “25 Kasım 2022 günü Kadına yönelik şiddetle mücadele gününde 15 Temmuz Demokrasi (Kent) meydanında küçük gösteriler düzenleyeceğiz. 5 Aralık Seçme ve seçilme haklarımızı yine aynı meydanda kutlayacağız. Kadın yöneticilerimiz ve kadın muhtarlarımız ile etkinliklerimiz olacak.” diye konuştu.

TKB Şube Başkanı Tevhide Yağan konuşmasında; “Türk Kadınlar Birliği Sakarya şubesi olarak tüm kadınlar ile yakından ilgilenmekteyiz. Bu dönem Anneler için ilk  kursu açacağız. Kadın ve çocuklar için ev kazalarına yönelik güvenlik tedbirleri, evde ve işte hijyen kurallarını anlatmak için kadın sağlığı ve kadın hastalıkları bilgilendirme kursu açacağız. Her kadının, annenin ve anne adaylarının bu kurslarımıza katılmasını bekliyoruz. Kurslarımızın başlama tarihi yakında ilan edilecek ancak Sakarya Şubemizin bulunduğu Yeni Cami semtinde Atagün iş merkezindeki yerimizden bilgi alınabilir. Birlik şubemiz Çarşamba ve Cuma günleri hizmete açık olmaktadır. Kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddetle mücadele ve farkındalılık oluşturmak amacı ile Tiyatro kursunun açılacağız. Tiyatro kurslarımızı daha öncede açmıştık, fazla katılım olmamıştı şimdi kadınlarımızı Tiyatro kursuna bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL