Güncel

Tever’den MTTB Şehidinin Ailesine Ziyaret

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, MTTB’li Şehit Mustafa Bilgi’nin Ağabeyi Halim Bilgi’yi Taraklı’daki hanesinde ziyaret ederek, 27. TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile bir telefon görüşmesi yaptı. 21 Eylül..

Tever’den MTTB Şehidinin Ailesine Ziyaret

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, MTTB’li Şehit Mustafa Bilgi’nin Ağabeyi Halim Bilgi’yi Taraklı’daki hanesinde ziyaret ederek, 27. TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile bir telefon görüşmesi yaptı.

21 Eylül 1969 günü Cağaloğlu’ndaki Millî Türk Talebe Birliğine atılan bomba sonucu şehit olan Mustafa Bilgi’nin Ağabeyi Halim Bilgi’yi ziyaret eden Başkan Tever, “MTTB’li Şehidimiz Mustafa Bilgi’nin Ağabeyi Halim Bilgi’ye Taraklı’daki programlarımız vesilesiyle ziyarette bulunduk. MTTB, 70’li yıllarda ülkemiz öğrencilerinin dinî ve manevi yönden eğitilmesinde o dönemlerde büyük pay sahibi olan önemli bir teşkilattı. Ailesi de Mustafa; dinine, milletine ve memleketine faydalı olsun diye tahsili için onu İstanbul İmam Hatip’e göndermişti.

Mustafa Bilgi, MTTB’ye Orta Öğrenimde eğitim görürken katılır. Millî ve manevi değerlerin gençliğe kazandırılması için, büyük emek sarf edenlerden birisi de o günler için Mustafa Bilgi’ydi. Dava aşkını genç dimağlara aşılamak için, gece gündüz demeden çalışan isimlerden oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın da İstanbul İmam Hatip’ten dönem arkadaşıydı. 1969 yılında Millî Türk Talebe Birliği’nde TBMM Eski Başkanımız, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Sayın İsmail Kahraman ile beraber görev yapan Mustafa Bilgi’nin o dönemdeki arkadaşlığını öğrenmek için Halim Amcamızı Kıymetli Başkanımızla telefonda görüştürme fırsatı bulduk. 21 Eylül 1969 günü Cağaloğlu’ndaki MTTB’ne karanlık eller tarafından atılan bomba sonucu şehit olan Mustafa Bilgi’nin cesaret dolu yaşamını Ağabeyi Halim Amcamızdan dinlemiş olduk. İsmail Kahraman Başkanımız ve Halim Amcamız o günlere gitti ve çok duygulandı. Bu vesilesiyle anlamlı bir ziyareti Bilgi ailesine gerçekleştirmiş olduk. Bugünlere kolay gelinmedi ve büyük bedeller ödendi. Rabb’im şehidimizin mekânını cennet, kabrini pûrnur eylesin” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL