Siyaset

TDP Lideri SARIGÜL, Şanlıurfa’da

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül; Şanlıurfa’da büyük bir coşku ile karşılanarak; heyecanı oldukça yüksek toplantıda konuştu. Sarıgül’ün sözü; ‘Sık sık Değişim Gençleri’ tarafından “İşçi, köylü, gençlik, değişimde birleştik”..

TDP Lideri SARIGÜL, Şanlıurfa’da

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül; Şanlıurfa’da büyük bir coşku ile karşılanarak; heyecanı oldukça yüksek toplantıda konuştu. Sarıgül’ün sözü; ‘Sık sık Değişim Gençleri’ tarafından “İşçi, köylü, gençlik, değişimde birleştik” ve “Başbakan Sarıgül” sloganlarıyla kesildi.

TDP Lideri Mustafa Sarıgül; yoğun bir Sevgi ile karşılaşan Şanlıurfa’da yaptığı konuşmasında ise şu konulara değindi: “Etrafımızda çeşitli oyunların oynandığı, çeşitli olayların bulunduğu bir dünyada ülkemizin huzurunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu huzur, Türkiye’mizin gücüdür, kudretidir. Ülkemiz, dağıyla, taşıyla hepimizin. TDP iktidarında Türkiye, demokratik dünyada hak ettiği yeri alacaktır onun için; barış ekonomisine çok büyük önem vereceğiz. Demokrasiyi en öne çıkararak ülkemizin bütün sorunlarını, terörünü, kalkınmasını, refahını, işsizliğini biz çözeceğiz, eğitimde fırsat eşitliğini, gençlerimizin mutlu olmasını biz sağlayacağız. DEmokrasi, uygar bir tartışma rejimidir, kavga rejimi değil, barış ve insanlık REJİMİDİR. TDP, ülkemizde kutuplaşmaya ve gerginliğe son verecektir. TDP,  binlerce renk denizidir, uzun bir yürüyüştür, tüm değerlerimizin ortak paydasıdır. TDP, uyumdur, ahenktir, huzurdur. Gücümüzü ortak tarihimizden, geleneklerimizden alıyoruz, gücümüzü bu toprakların insan zenginliğinden alıyoruz, barış ve esenlikten alıyoruz. Bir elimizde bayrak, yüreğimizde vatan millet sevgisi, Şanlıurfa’ya çare olmaya geldik. TDP olarak, günden güne büyüyoruz, gücümüze güç katarak, dünümüzle kucaklaşıp, Şanlıurfa’ya çare olmaya geldik. Benim ve dava arkadaşlarımın milliyetçilik anlayışı; akılcı, demokratik Atatürk milliyetçiliğini. Unutmayın, anadiliniz ne olursa olsun, hangi türküyü söylerseniz söyleyin, hangi yemeği pişirirseniz pişirin, neye inanırsanız inanın, yokluk aynı, çile aynı, fakirliğin dili, işsizliğin kimliği yoktur. Türkiye’de herkesin bir ve beraber olduğu, kimsenin kimseden farklı olmadığı, insanlarımızın ortak derdi yokluk, yoksulluk ve işsizliktir. Fakirliğin dili, işsizliğin kimliği yoktur. Şanlıurfa, geçmişten günümüze gelen zenginlikleriyle “inanç turizminin” başkenti olmalıdır. GAP’ı Demirel kimseye kaptırmadı, biz de GAP’ı geliştirerek, büyüterek yaşatacağız. Atatürk barajına, Birecik barajına yeni ilaveler yaparak, Fırat’ı daha da şahlandıracağız bunun yanında, tarımda sanayileşmeyi sağlayarak, bu bereketi toprakların bütün Türkiye’yi beslemesini sağlayacağız bununla da yetinmeyeceğiz üreticiye, tohum, gübre desteği verirken ürünü alma garantisi de vereceğiz. Küçükbaş hayvancılığı çeşitlendirip Şanlıurfa halkını refaha ulaştıracağız. Balcılığı teşvik edip üretilen balın pazarlanması ve markalaşmasını sağlayacağız. Çalışkan, üretken Şanlıurfalı kardeşlerimize geniş bir toprak reformu uygulayıp topraksız bir tek çiftçi bırakmayacağız. Şanlıurfa’da geçmişten günümüze uzun süreli elektrik kesintileri Urfalıların yaşantısını, olumsuz etkilemektedir. TDP iktidarında, ilk olarak Urfa’nın elektrik sorununu çözeceğiz. TEDAŞ terörüne son vereceğiz. Yapılacak doğru yatırımlarla Şanlıurfa’nın işsizlik sorununu inşallah biz bitireceğiz. Mevsimsel ve devamlı olarak tarlalarda çalışan binlerce işçiye yasal olarak haklar verilecek, hakları güvence altına alınacağız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL