Siyaset

TDP Lideri Sarıgül; Elazığ’a konuştu

İktidara Hazırlık Merkezlerini hız kesmeden açmaya devam eden Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül; Elazığ’da büyük bir topluluk tarafından çiçeklerle karşılandı. “Çare Sarıgül” sloganı eşliğinde salona giren Genel..

TDP Lideri Sarıgül; Elazığ’a konuştu

İktidara Hazırlık Merkezlerini hız kesmeden açmaya devam eden Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül; Elazığ’da büyük bir topluluk tarafından çiçeklerle karşılandı. “Çare Sarıgül” sloganı eşliğinde salona giren Genel Başkan Mustafa Sarıgül’ün coşku dolu konuşması sık sık “Başbakan Sarıgül” sloganlarıyla kesilerek duygu dolu anlar yaşandı.

TDB Lideri Sarıgül yaptığı konuşmada Elazığ’ın sorunlarını çok iyi bildiğini bunlardan en önemlisinin de Doğu Anadolu fay hattı olduğunu belirterek “Elazığ’ımızın sorunlarını inanın çok iyi biliyorum. Çözümleri için de çalıştık. Tüm çözümleri biliyoruz. Ama en çok endişe ettiğim, şehir merkezine 25 km uzaklıkta olan Doğu Anadolu fay hattı. Muhtemel bir depremde Allah’ım korusun şehrimiz etkilenecektir. Bunun için, kentsel dönüşümü hızlandırarak, tüm riskli binalar elden geçirecek, Elazığ’ımızı koruyacağız” dedi.

“DEMOKRATİK ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ”
Atatürk Milliyetçiliğine dikkat çeken TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Bir elimizde bayrak, yüreğimizde vatan millet sevgisi, Elazığ’a çare olmaya geldik. Türkiye Değişim Partisi olarak, günden güne büyüyoruz, gücümüze güç katarak dünümüzle kucaklaşıp Elazığ’a çare aramaya geldik benim ve dava arkadaşlarımın Milliyetçilik anlayışı akılcı, demokratik Atatürk milliyetçiliğidir. Demokrasi uygar bir tartışma rejimidir. Kavga rejimi değil, barış ve insanlık rejimidir. Türkiye Değişim Partisi ülkemizde kutuplaşmaya ve gerginliğe son verecektir. Yoksulların, yok sayılanların çaresizlerin kimsesizlerin kimsesi olmak için var” İfadelerini kullandı.

“DEĞİŞİMİ KADINLAR VE GENÇLER YAPACAK”
Elazığlıların vefalı ve yiğit olduklarının altını çizen SarıgülDeğişim gençleri, değişim kadınları vefanız ve yiğitliğiniz, ülkemize güç veriyor. Kardeşlerim Elazığ, gönül ve kültür coğrafyamızın bütünleştiği yerdir. Değişimi Elazığlı gençler sağlayacak, değişimi Elazığlı kadınlar sağlayacak. Sevgili Elazığlı kardeşlerim, bugün Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı olarak sizlerle olmaktan büyük keyif aldım. Çünkü çocukluğumdan beri, Elazığ’ı çok severim havasına suyuna, insanına aşık olduğum bu şehirde, iktidara hazırlık merkezi açmak, inanın, Dünya’nın en büyük bahtiyarlığıdır” dedi.

“BASIN BAŞ TACI EDİLECEK”
Elazığ’da büyük sıkıntıları olan yerel basın korunup, kollanacak, baş tacı edilecektir” diyerek basının sıkıntılarına da dikkat çeken Türkiye Değişim Partisi Lideri Sarıgül, “Basın emekçileri bunu fazlasıyla hak ediyor” dedi.

“KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ DESTEĞİ VERİLMELİ”
Türkiye’nin en büyük sorunu haline gelen kısa çalışma ödeneğine de değinen Sarıgül, “Kısa çalışma ödeneği önemlidir. Bu destek verilmezse, işsizlik ve mutsuzluk daha çok artacaktır. Biz sıkıntıyı gördük, iktidarın artık yönetemeyeceğini, çok yorulduğunu tespit ettik. Ve yüce Türk milletimize; “umutsuz olma, çaresiz değilsin” diyoruz.i” İfadelerini kullandı.

Elazığ iktidara hazırlık merkezi açılışında konuşan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül konuşmasına şöyle devam etti; “Allah’ımızın izni ve milletimizin teveccühü ile çok kısa zamanda 60’a yakın iktidara hazırlık merkezi açtık. Ve açmaya devam ediyoruz. Süratle kongrelerimizi yaparak, Kurultayı tamamlayacağız, yurttaşlarımız, proje ve kadrolarımızı görünce, ülkemizin yönetiminde Türkiye Değişim Parti’mize inşallah görev verecektir. Biz ülkeye; barış, sevgi ve zarafeti getireceğiz. Sevgili kardeşlerim, şikayet, adetim değildir. Şikayet için söylemiyorum ama güllük gülistanlık bir Türkiye olmadığını görüyorum. Çarşı pazar fiyatlarının yükseldiği, orta direğin ezildiği, alın teri ve el emeğinin hakkını alamadığı, Türkiye görüyorum. Türkiye Değişi Partisi iktidarında; Allah’ımızın izniyle ülkemizin sorunlarını en aza indirmiş mutlu bir Türkiye için yollardayız. Türkiye Değişim Partisi iktidarında; Türkiye’miz hukuk devleti olarak, demokratik Cumhuriyet olarak, halkın devleti, halkın hükümeti olarak, her yurttaşımızın karnı tok, gönlü tok bir Türkiye için, herkesin işinin, gücünün olduğu, herkesin korkusuzca yaşadığı gelişen, güçlenen, bütün dünyayla barış içersin de yaşayan mutlu Türkiye için yollardayız. Bizler günü kurtarmak için değil ülkemizi mutlu etmek, demokrasimizi güçlendirmek için yollardayız sevgili kardeşlerim… Elazığ’a umut lazım, huzur lazım, mutluluk lazım… bunun için Türkiye Değişim Partisi ile, yorulmadan, milletimize hizmet için varız. Savunduğumuz değerlerimizi, inançlarımızı, düşüncelerimizi iktidara taşımak için yolardayız. Bugün buraya, sizlerle elele, omuz omuza inanarak, güvenerek iktidarı devralmak için geldik. Sevgili kardeşlerim şimdi, ülkemiz için, Elazığ için, iktidarın kapısını açan buluşmamızın en mutlu anlarındayız. Size söz veriyorum, yurttaşlarımı hiçbir zaman yalnız bırakmayacağım. Allahım, beni sizlere karşı mahcup etmesin, elele omuz omuza kavga ederek değil, barışa barışa, sevgi, saygı ve zarafet içinde iktidara koşalım.
Şimdi, sizlere sevgili Elazığ’lılar demeyeceğim, canım ciğerim gakkolar diyeceğim, gakko, kardeş demek, gakko, can demek, gakko, vatanseverlik gakko, bayrak, gakko Cumhuriyet, gakko demokrasi demek. İlk meclis açılırken, Atatürk’ümüzün hemen yanında gakkolar vardı. İstiklal harbinde her cephede gakkolar vardı. Ben gakkolar’dan seçimde zafer bekliyorum. Birlikte ulaşacağımız demokrasi bayramında, buluşmak üzere tüm gakkoları Allah’a emanet ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL