Siyaset

TDP Lideri Sarıgül; Ankara’da adeta gövde gösterisi yaptı…

Partisinin teşkilat başkanlarıyla Ankara’da genel merkezde biraraya gelen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül; ülkenin yarısından fazlasında teşkilatlarını kurduklarını söyledi. TDP Lideri Mustafa Sarıgül; toplantıda teşkilat başkanlarına hitaben..

TDP Lideri Sarıgül; Ankara’da adeta gövde gösterisi yaptı…

Partisinin teşkilat başkanlarıyla Ankara’da genel merkezde biraraya gelen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül;
ülkenin yarısından fazlasında teşkilatlarını kurduklarını söyledi.

TDP Lideri Mustafa Sarıgül; toplantıda teşkilat başkanlarına hitaben yaptığı konuşmasında şu başlıklara yer verdi: “İktidara hazırlık merkezlerimizin başkanları çok kısa sürede büyük bir başarı elde ettiniz, bu yurttaşlarımızın sevgisinin bir göstergesidir. Mevcut siyasi aktörler kutuplaşmayı ortadan kaldırmak yerine daha da arttırma yönünde hareket etmektedirler. Demokratik bir toplumsal mutabakat oluşturmak yerine birbirleriyle kavga etmektedir bugünkü siyaset anlayışıyla ülkemizin yol alması mümkün değildir. Adalet sistemindeki tıkanıklık ülkemizin gelişmesini ve güçlenmesini önlemektir. Öte yandan ekonomik kriz ve işsizlik, pandemide alınan eksik önlemler başta esnafımız olmak üzere bir çok kesimin canını yakmaktadır. İktidar ne yazık ki toplumun çoğunluğunu ikna eden ortak bir uzlaşmaya dayanan çözümler üretmekte başarısızdır.”

SARIGÜL: “Yurttaşlarımızın beklediği değişimleri ancak TDP gerçekleştirecektir”

“Kamu yönetiminde, adalette, eğitimde, sağlıkta, tarımda, üretimde, sanayide ve daha birçok alanda ciddi reformlara ihtiyaç vardır” diyen TDP Lideri Sarıgül; “AKP’nin artık bu reformları yapacak, enerjisi kalmamıştır. Yurttaşlarımızın beklediği değişimleri ancak TDP gerçekleştirecektir. Kardeşlik ve huzur içinde bir arada yaşayan güzel Türkiye arzu ediyoruz, komşularıyla iş birliği içinde, barış ve mutluluk içerisinde yaşayan bir Türkiye arzu ediyoruz. Çiftçilerimizin, emekçilerimizin, girişimcilerimizin, sanayicilerimizin yüzünün güldüğü cennet vatan arzu ediyoruz. Konuşan, ön yargılardan kurtulan, çözüme inanan, dik duran bir Türkiye arzu ediyoruz. Birbiriyle kucaklaşan, yardımlaşan yarınlara umutla bakan bir Türkiye arzu ediyoruz. Adalet tam demokrasi arzu ediyoruz. Bütün vatandaşlarımızın eşit olduğu, her inancın birbirine saygı duyduğu bir Türkiye arzu ediyoruz. Birbirini seven, birbiriyle kucaklaşan kültür mozaiklerini görmek istiyoruz” dedi.

“Fikirlerini korkmadan söyleyen gençleri görmek istiyoruz!..”

Konuşmasının bir bölümünü gençlere ayıran Sarıgül; “Yarınlarından umutlu, kendi ülkesinde kendi işini kuran, fikirlerini korkmadan söyleyen gençleri görmek istiyoruz. Ülkemizde girişimci kadınları, tarladaki kadınları, fabrikadaki kadınları üniversitedeki kadınları görmek istiyoruz. Kadın cinayetlerinin olmadığı bir ülke, her alanda mutlu kadınları görmek istiyoruz. Bütün engelli yurttaşlarımızın çalışma hayatında sosyal hayatında mutlu olduğu sokakta iş yerinde engellenmediği bir Türkiye arzu ediyoruz. Bütün çocukların zengin fakir demeden iyi eğitim aldığı, fırsat eşitliğinden yararlandığı annelerin, babaların mutlu olduğu değişimin gerçekleştirdiği bir Türkiye arzu ediyoruz” dedi.

“Bugün en önemli konumuz; teşkilatlanmaktır”

Sarıgül: “Teşkilatsız bir güç asla muvaffak olamaz sizler artık değiştirme teşkilatlarısınız, geleceğin milletvekilleri, bakanları sizlersiniz bu hedefe ulaşmak için gecemizi gündüzüme katmalıyız. Değişimi ev ev, kapı kapı herkese anlatacağız. Çevrenizdeki esnafla konusun, komşularınızla konuşun, değişimi anlatın, muhtarlarımızla yakın temas kurun, inanç ve kültür merkezleriyle, sivil toplum örgütleriyle temas kurun. Bizim görevimiz; milletimize doğruları anlatmak, yurttaşlarımızla sevgiyi ve bilgiyi açıkça paylaşın. Türkiye değişim istiyor. Değişimin öncüleri sizlersiniz artık ben yok biz varız Türkiye’nin en demokratik siyasi partisi biz olacağız, çok çalışacağız, çalışmaktan yorulmayacağız. Heyecanınızı görüyorum, geleceğin milletvekilleri de bakanları da Başkanı da buradan çıkacak. Sadece 60 gün oldu Allah’ıma bin şükürler olsun bu kısa sürede Türkiye’nin yarısından fazlasında teşkilatlandık. Bu büyük başarıdır, bu büyük zaferdir. Bu zafer teşkilat başkanlarımındır, hepinizi kutluyor ve tebrik ediyorum” diyerek teşkilatmanın önemine değindi.

SARIGÜL: “Atatürk’ümüzün ilkelerini yaşatan neferleriz!..”
Sarıgül: “Sevgili il başkanlarım; çok büyük bir göreve talip olduk Yükümüz ağır, görevimiz çetin ama sorumluluklarımızı biliyoruz. Teşkilat başkanlarım; sizin iman dolu, inanç dolu kalbiniz var, tıpkı logomuzdaki gibi kalbiniz tüm Türkiye için atıyor. Ne demiş Mehmet Akif Ersoy; ‘Vadettiği günler gelecektir hakkın kim bilir belki yarın belki yarından da yakın’ TDP olarak biz; halkın yolunda hakka giden erleri. Atatürk’ümüzün ilkelerini yaşatan neferleri. Şimdiden bütün teşkilat başkanlarımı kutluyorum, Allah’ım bizi mahcup etmesin büyük yolculuk başlamıştır, ülkemi bizleri bekliyor, anahtar biziz, Türkiye’nin düğümlerini biz çözeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı. LC Haber Ajansı / ANKARA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL