Siyaset

Tarım ve Hayvancılığın ‘Deva’sı hazır!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, iktidar olduktan sonra Tarım ve Hayvancılık ile ilgili gerçekleştirmek istedikleri eylem planını, Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri Ziraat Odası Başkanlarına..

Tarım ve Hayvancılığın ‘Deva’sı hazır!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, iktidar olduktan sonra Tarım ve Hayvancılık ile ilgili gerçekleştirmek istedikleri eylem planını, Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri Ziraat Odası Başkanlarına anlattı.

Adapazarı Ziraat Odası’ndaki toplantıya Sakarya Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı Ali Şen Bayraktar ve 16 ilçenin Ziraat Odası Başkanları katılım sağladı. DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan gerçekleşen görüşmede Ziraat Odası Başkanlarına eylem planını şu sözlerle anlattı, “DEVA Partisi ülkemizin, vatandaşımızın, çiftçimizin sorunlarını sadece seçim zamanı değil her zaman önemsediğini göstermiştir. Bugün sizlere iktidar olduktan sonra ilk 90 ve 360 gün içinde çiftçimiz için yapacağımız politikaları açıklıyoruz. İçi boş sloganlara ve suni gündemlerin arkasına saklanmadan çiftçimizin, vatandaşımızın sorunlarına çözüm getirmek için DEVA Partisi var. Ülkemizi Tarımda ve Hayvancılıkta kendine yeten bir ülke haline getireceğiz. Çiftçimizin borçlarını 2 yıl erteleyeceğiz, kullandığı mazotta ÖTV vergisini kaldıracağız. Bizim iktidarımızda hiç bir çiftçinin traktörüne haciz gelmeyecektir. Gübrenin maliyetinin yarısını çiftçimize destek olarak vereceğiz ve elektiriği daha ucuza sağlayacağız. Ziraat Bankasını tekrardan çiftçinin bankası yapacağız. Hedefimiz, bu ülkedeki herkesin sağlıklı, güvenli, yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamak ile birlikte üreterek zenginleşen bir ülke inşa etmektir.”

DEVA Partisi Sektörel Gelişmeleri İzlemeden Sorumlu İl Başkan Yardımcı Volkan Terzioğlu’da Ziraat Odası Başkanlarına ‘Tarım’ın DEVA’sı Hazır’ broşürlerini vererek, “Değerli Ziraat Odası Başkanlarımız, biz partimizin bu politikalarını kapı kapı dolaşarak anlatmaya devam ediyoruz. Tarımın DEVA’sında yüksek katma değer üreten, rekabetçi, yenilikçi bir tarım sektörü göreceksiniz. Yerli üreticiyi güçlendirmek bizim en büyük isteğimizdir. Tarıma, çiftçiye iadeyi itibar yapmak ve pek çok üründe ihracatçı duruma gelmek politikalarımızın arasındadır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL