Ekonomi

Taraklı Belediyesi’nde yüzler gülüyor

Bir süredir devam eden müzakerelerin anlaşma ile sonuçlanması üzerine Taraklı Belediyesi’nde Çalışan çalışan işçiler için Hizmet İş Sendikası ile Taraklı Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. 24 aylık yapılan sözleşmede..

Taraklı Belediyesi’nde yüzler gülüyor

Bir süredir devam eden müzakerelerin anlaşma ile sonuçlanması üzerine Taraklı Belediyesi’nde Çalışan çalışan işçiler için Hizmet İş Sendikası ile Taraklı Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. 24 aylık yapılan sözleşmede çalışanların aylık kazançlarında ve sosyal haklarında çalışanlar adına kazanımlar ve iyileştirmeler sağlandı. Taraklı Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında müzakereler sonucu neticelenen anlaşma doğrultusunda, belediye işçilerinin 24 ay süreyle geçerli olacak sosyal ödemeleri ile çalışma koşullarını belirleyen toplu iş sözleşmesi (TİS), Taraklı Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet  Mesut GÖKDEMİR tarafından imza altına alındı.

İMKÂNLARIMIZI KULLANDIK

Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı yaptığı açıklamada: sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Güzel bir sözleşme yapıldığını vurgulayan Pilavcı emeği geçen herkese teşekkür etti. “Belediyemizin tüm imkânlarını kullanarak yaptığımız bu sözleşme ile iş arkadaşlarımıza emeklerinin karşılığı verilmiş oldu” dedi

İMZAMIZ İŞÇİNİN KARARIDIR!

Sendika Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı Belediye imkânları dâhilinde çalışanlarına güzel bir sözleşmeye olanak sunduğu için teşekkür etti. GÖKDEMİR, imzalanan toplu iş sözleşmesinin ilkemiz doğrultusunda yani “imzamız işçinin kararıdır” prensibi ile bu toplu iş sözleşmesinin sonuçlandığını vurguladı. İnsanların emeğinin karşılığını alması için elimizden gelen tüm gayreti göstermek için çabalamaktayız. İmzaladığımız her toplu iş sözleşmesinde vicdani olarak rahat olmalıyız ve üyelerimize bunu izah etmek durumundayız. Bu nedenle bir toplu iş sözleşmesi imzalanmadan önce, adına imza attığımız baştemsilci, temsilci ve üyelerimizle irtibat halinde kalarak istişare ve onların taleplerini dile getirme yoluyla toplu iş sözleşmelerimizi sonuçlandırmaktayız” dedi

EMEK EN YÜCE DEĞERDİR

Gökdemir, Taraklı Belediyesi çalışanı üyelerimiz emek ve alın terini Taraklı halkı için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak özverili bir şekilde dökmektedir.  İşte bu emek en kutsal değerlerden biridir. İşi veren işin hakkını, emek veren emeğinin karşılığını almak ister. Bu tamamen her iki tarafında gözetmesi gereken bir olgudur. Biz ise sendika olarak işveren ve üyelerimiz arasında adeta bir köprü vazifesi görerek hakkaniyet çerçevesinde her iki tarafında zarar görmeden, müzakere kültürü ile tarafın hakkını vererek sonuçlandırmaya gayret gösteriyor ve bu düsturla çalışıyoruz. Emeğin ve emekçinin her zaman yanında olduk ve olacağız. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimizde ve sonuçlandırmamızda emeğin bize emanet olduğunun ve manevi olarak bu sorumluluğun yükünü taşıdığımızın farkındayız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL