Kültür-Sanat

TADEF, Vatan Partisi’ne konuk oldu

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu’ndan Vatan Partisi’ne İade-i Ziyaret Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu, kısa adıyla TADEF Yönetimi, Vatan Partisi Kocaeli İl Yönetimine iade-i ziyarette bulundu. TADEF Genel Başkanı Bilal Dündar’ın Başkanlığı’ndaki..

TADEF, Vatan Partisi’ne konuk oldu

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu’ndan
Vatan Partisi’ne İade-i Ziyaret
Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu, kısa adıyla TADEF Yönetimi, Vatan Partisi Kocaeli İl Yönetimine iade-i ziyarette bulundu.

TADEF Genel Başkanı Bilal Dündar’ın Başkanlığı’ndaki heyeti, Vatan Partisi Koceli İl Başkanı Yalçın Arslan ile birlikte İl Sekreteri Sebahat Cicioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Gaye Dolgun, Nazmi Damarlı ve Ali Tanrıkulu ağırladı.
TADEF Genel Başkanı Bilal Dündar yaptığı konuşmada, Ermenistan’ın, Azerbaycan toprağı Dağlık Karabağı yıllar süren uluslararası hukuka aykırı işgaline rağmen, geçtiğimiz aylarda tek taraflı açtığı savaş ve sivil halka ateşkes zamanlarındaki insanlık dışı saldırıları üzerine Vatan Partisi’nin dayanışma amacıyla yaptıklar destek ziyareti ve hassasiyetleri nedeniyle duydukları memnuniyetlerini belirterek teşekkür etti. Vatan Partisi İl Başkanı Yalçın Arslan da, “Tek Millet İki Devlet” olan Türkiye ve Azerbaycan’ın bu kardeşlik dayanışmaları ve desteklerinin sonucu ulaşılan başarının, Kafkaslarda barış ve güvenliği sağladığı ve gelecekte her alanda yapılacak ortak çalışmalarla da taçlandırılacağına inandıklarını belirtti.
Vatan Partisi İl Başkanı Arslan’a, Azerbaycan Bayrağı, kaşkol, Teşekkür Belgesi ile dergilerini hediye eden TADEF Genel Başkanı Bilal Dündar’a ziyaretlerinde; Yönetim Kurulu Üyeleri Canip Nuray, Güven Aslan ve Adnan Zamburkan eşlik etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL