Güncel

SYKD’den 23 Nisan Mesajı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. SYKD Başkanı İbrahim Şahin mesajında; 23 Nisan 1920’de kurulan TBMM’nin tarihimizde..

SYKD’den 23 Nisan Mesajı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

SYKD Başkanı İbrahim Şahin mesajında; 23 Nisan 1920’de kurulan TBMM’nin tarihimizde çok önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek, bugünü milletçe büyük gurur ve mutluluk içinde kutladığımızı belirtti.

Mesajında, 23 Nisan’ların tüm milletimizde çok anlamlı ve coşkulu bir yeri olduğunu ifade eden SYKD Başkanı İbrahim Şahin; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde yürütülen istiklal mücadelemiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, vatanımızın kurtarılması ve Cumhuriyetimizin ilan edilmesiyle hedeflerine ulaşmıştır. Bu gün halk iradesinin ülke yönetimine geçtiği, hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun belirlendiği günün yıl dönümüdür. 102. yılını kutladığımız bu günde milletçe duyduğumuz gurur ve mutluluk çok büyüktür. Milli egemenliğin ilan edildiği Cumhuriyetin temelinin atıldığı bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak da armağan edilmiştir. Türk Milletinin vatanına sahip çıkmak gayretiyle Milli İradeyi hakim kıldığı bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, bu vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL