Eğitim

SUBÜ ve sanayi iş birliği yetkinliği arttırıyor

SUBÜ Malzeme ve Üretim Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Borçelik Teknik Akademi iş birliğinde ‘Metalurjist Olmayanlar İçin Malzeme Bilgisi Eğitimi’ gerçekleştirilecek. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Malzeme ve Üretim..

SUBÜ ve sanayi iş birliği yetkinliği arttırıyor

SUBÜ Malzeme ve Üretim Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Borçelik Teknik Akademi iş birliğinde ‘Metalurjist Olmayanlar İçin Malzeme Bilgisi Eğitimi’ gerçekleştirilecek.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Malzeme ve Üretim Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (SUMAR) ile Borçelik Teknik Akademi iş birliğinde 14-25 Haziran tarihleri arasında ‘Metalurjist Olmayanlar İçin Malzeme Bilgisi Eğitimi’ gerçekleştirilecek. Üniversite ve sanayi iş birliği kapsamında Borçelik personellerinin gelişimine katkı sağlamak hedefiyle düzenlenecek eğitime SUBÜ Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Ahmet Atasoy, Prof. Dr. Fehim Fındık, Prof. Dr. Ramazan Yılmaz, Prof. Dr. Hüseyin Ünal, Prof. Dr. Hüseyin Uzun, Doç. Dr. Ekrem Altuncu, Doç. Dr. Azim Gökçe, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Akçil, Dr. Öğr. Üyesi Harun Gül, Dr. Öğr. Üyesi Nuri Ergin, Dr. Öğr. Üyesi Eren Yılmaz ve Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Şirin katkı sunacak.

Hedef daha fazla katkı

Eğitimlerde malzeme bilgisi, ısıl işlem, kaynak, döküm, tahribatlı ve tahribatsız testler, özel çelikler, hasar analizi ve benzeri konular üzerinde durulacağını belirten SUMAR Müdürü Doç. Dr. Ekrem Altuncu, “Şirket çalışanlarına tecrübe aktarımı yapacağız. Bilgilerini tazeleyerek yeni teknolojileri aktaracak ve üretimde yaşanan problemlerine çözüm ortağı olmaya çalışacağız. Birçok endüstriyel konuda ve metalürjik süreçte eğitim, danışmanlık ve Ar-Ge faaliyetleri yürüten merkezimiz; sanayi-üniversite iş birlikleri, uygulamalı eğitimler, lisansüstü eğitim ve uzun süreli staj faaliyetlerinin yanı sıra test hizmetleri de sunuyor. İş birliklerimizi arttırarak şehrimize ve üreticilerimize daha fazla katkı sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL