SonDakika

Sofuoğlu’na bir tepkide Gümüşhane & Bayburtlulardan

Sakarya Gümüşhane Bayburtlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Tok; bir Tv programında yaptığı açıklamalarla Sakarya büyük tepkiye neden olan Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na ateş püskürdü. Derneği Adına yaptığı açıklamasında tepkisini..

Sofuoğlu’na bir tepkide Gümüşhane & Bayburtlulardan

Sakarya Gümüşhane Bayburtlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Tok; bir Tv programında yaptığı açıklamalarla Sakarya büyük tepkiye neden olan Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na ateş püskürdü.

Derneği Adına yaptığı açıklamasında tepkisini dile getiren Sakarya Gümüşhane Bayburtlular Derneği Başkanı Adem Tok; açıklamasına şöyle devam etti: “Kendini bilmeden sonucunu düşünmeden adapsızca konuşan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu katıldığı tv programında ‘Üniversiteler fuhuş evine döndü. Gelin Sakarya’ya Serdivan’a bakın, tek tek apartları gezdireyim” şeklindeki açıklamasına tepkimizi her zaman olduğu gibi bugünde bu tarz hayasızca açıklamaya karşı olduğumuzu ve kınadığımızı bildirmek isterim. Sakarya Üniversitesi Rektör ve yönetimini gereken Adli ve İdari cezayı kendilerine vermelerine davet ediyoruz. Şehrimizde, manevi duygularını en güzel şekilde yaşayan ve bir çok zorlukla geleceğini line almak için uğraşan emek veren bir Üniversite gençliği bulunmakta. Bu gençliğin bu adapsız konuşmalar ile kirletilmesini kınıyoruz gereğinin yapılması bir çok üniversiteli kardeşlerimiz için önem kazanmıştır. Bir Üniversitenin eğitici konumunda olan bir öğretim üyesi ağza alınamayacak bir söz ile çirkin itham ile karalaması gençliğimizin değerlerini citti derecede zedeleyeceğini düşünüyoruz ve bunu ve buna benzer olaylara her zaman her an karşı çıkacağımızı bilmezlerini isterim. şehrimizi ve her zaman sahip çıkmış olduğumuz Sakaryamızı ve gençliğini incitmektedir. Hadsizce yapılan bu ağır ithamlar kesinlikle art niyetlidir. Bu hocanın hangi amaca hangi niyetle hizmet ettiği anlaşılamaz ve kabul edilemeyecek bir durumdadır. Bizler gençlerimizi milli ve manevi değerlerini gelmiş oldukları şehirlerin örf ve adetleri ile özgürce yaşamalarını düşündüğümüz bir sivil toplum kuruluşu olarak bir çok gençliğimize hizmet verme çabasındayız. Bu tarz edepsiz konuşmalara ve ithamlara her zaman karşı çıkacağız ve derneğimiz olarak memleketlerimizi hiç unutmadan en güzel şekilde Sakarya da da yaşabilecek bir ortamlar oluşturma çabasındayız. Bu skandalı ortaya çıkaran Ebubekir Sofuoğlu onurlu bir davranış göstererek Sakarya’dan. Sakarya halkından ve Değerli Ögrencilerimizden özür dilemelidir”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL