Kültür-Sanat

Şiir gecesinde Mona Roza sürprizi

Geyve Ayva Festivali kapsamında gerçekleşen ‘Mona Roza Şiir Gecesine’ onur konuğu olarak katılan Muazzez Akkaya (92) sahneye çıkarak festivale katılanlara şiir okudu. Cumhuriyet Meydanında  Geyve Ayva Festivali kapsamında Geyve Cumhuriyet..

Şiir gecesinde Mona Roza sürprizi

Geyve Ayva Festivali kapsamında gerçekleşen ‘Mona Roza Şiir Gecesine’ onur konuğu olarak katılan Muazzez Akkaya (92) sahneye çıkarak festivale katılanlara şiir okudu.

Cumhuriyet Meydanında 

Geyve Ayva Festivali kapsamında Geyve Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Mona Roza Şiir Gecesi’ düzenlendi. Şiir gecesine AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Geyve Kaymakamı Murat Güven, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu başta olmak üzere protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Unutulmaz anlar

Düzenlenen etkinlikte sahne alan sanatçılar Firdevs ve Uğur Arslan meydana toplanan kalabalığa unutulmaz anlar yaşattı. Ünlü şair Sezai Karakoç’un Mona Roza şiirini kendisine atfettiği Muazzez Akkaya (92) da şiir gecesine onur konuğu olarak katıldı. Sahnede vatandaşları selamlayan Akkaya, meydanda toplanan kalabalığa şiir okuyarak bir sürprize imza attı.

Dakikalarca alkışlandı 

Festivali değerlendiren Akkaya, “İlçemizin değeri ayvayı tüm dünyaya tanıttığı için başkanımız Murat Kaya’yı canı gönülden tebrik ediyorum. Festival kapsamında düzenlenen şiir gecesi de benim için çok duygu yüklü oldu. Ben bu şiirin bana yazıldığını çok uzun yıllar sonra öğrendim. Burada şiir ve sanata verilen değer beni çok mutlu etti” dedi.

Akkaya’nın ardından sahneye çıkan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek de birer şiir ile kalabalığa seslendi. Sahnede okunan şiirler Geyveli vatandaşlar tarafından dakikalarca alkışlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL