Kültür-Sanat

Sezonun bomba oyunu “Ağladım” izleyiciden tam not aldı

Sezonun bomba oyunu Kaan Erkam’ın kaleme aldığı, Selena Demirli’nin oynadığı “Ağladım” beğeniyle izlendi. İstanbul Oda Tiyatrosu sezona ara vermeyerek tiyatro sevenleri Ağladım adlı oyun ile buluşturdu.Seyircinin büyük beğenisini alan “Ağladım”;usta..

Sezonun bomba oyunu “Ağladım” izleyiciden tam not aldı

Sezonun bomba oyunu Kaan Erkam’ın kaleme aldığı, Selena Demirli’nin oynadığı “Ağladım” beğeniyle izlendi.

İstanbul Oda Tiyatrosu sezona ara vermeyerek tiyatro sevenleri Ağladım adlı oyun ile buluşturdu.Seyircinin büyük beğenisini alan “Ağladım”;usta yönetmen,oyuncu ve yazar Kaan Erkam’ın öldürülmüş bütün öğretmenlerin anısına kaleme alındı. Yönetmenliğini Levent Tayman’ın yaptığı Sezona damga vuracak Ağladım’ın Ses ve ışık düzeneğinde Berke Gençce, müzik yönetiminde ise Buket Taşçılar görev aldı.

Oyunun, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde görev yapan genç bir kadın,yalnız bir öğretmeni anlatıyor. Patlayan bombalar ve her an öldürülme tehlikesine rağmen O,gözlerinin içine içine gülümseyen çocuk bakışlarına tutunarak her şeye rağmen öğrencilerinin karşısında kürsüde dimdik durabilen bir öğretmen. Dilinde,kalbinde,fikrinde ise şu cümle var:”Yaşamak var özümüzde“. Yılın umut veren kadın oyuncusu ödülünü alan Selena Demirli’nin sahnede devleştiği oyun;tüylerinizi diken diken edecek. O bombaları adeta üzerinizde hissettirecek,sizi alıp başka diyarlara götürecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL