Güncel Siyaset

Sertifikasını Meral Akşener’in elinden aldı

Siyasi akademisyen yetiştirmek amacıyla düzenlenen 2 aylık online eğitime katılan  27. Dönem İyi Parti Sakarya Milletvekili adayı Zeynep Emecan Ulusinan,  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den sertifikasını aldı. Herkese açık..

Sertifikasını Meral Akşener’in elinden aldı

Siyasi akademisyen yetiştirmek amacıyla düzenlenen 2 aylık online eğitime katılan  27. Dönem İyi Parti Sakarya Milletvekili adayı Zeynep Emecan Ulusinan,  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den sertifikasını aldı. Herkese açık olan eğitime İyi Parti Kurmaylarının katılımıyla düzenlenen bir törenle başarılı olanlara sertifikaları takdim edildi.

8 haftalık eğitim sürecinde başarılı olarak Meral Akşener’den sertifikasını alan ve karşılıklı istişarelerde bulunan 27. Dönem İyi Parti Sakarya Milletvekili adayı Zeynep Emecan Ulusinan, böylesine verimli bir etkinliğe katıldığı için mutluluk duyduğunu belirtti.

Tecrübeli isimler ders verdi

Eğitim konularının; Yakın siyasi tarih, Türkiye’nin Demokrasi ile sınavı,  Türk Ekonomisi ve Türkiye’nin Kalkınması, Türkiye’de Hukuk, Adalet ve Liyakat sistemi, Türk Dış Politikasına Bakış, Teknoloji ve  Sanayi nereye Koşuyor, Eğitim sistemi veya sistemsizliği adı altında incelendiği derslere alanında başarılı eğitim görevlilerinin yanı sıra eski dönem milletvekilleri ve eski bakanlar girdi.

Akşener’den anlamlı açıklama

Sertifika dağıtım törenine katılan Merak Akşener kursu başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencileri tebrik ederek; “İlim deniliyor da ben bilim diyorum. Çünkü ilim demek Müslümanlığın bilimin içerisine konulması demektir” dedi.

Tüm siyasiler oradaydı

Geleceğin siyasetçilerini yetiştiren akademisyenler ve törene katılan birçok davetlinin yanı sıra; İYİ Parti Ortadoğu Politikaları Başkanı ve İYİ Parti GİK Üyesi eski bakan Salim Ensarioğlu, TBMM İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve 27. Dönem Sakarya milletvekili Ümit Dikbayır, İYİ Parti Siyasi İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, İYİ Parti Siyaset Akademisi Başkanı ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akalın, İYİ Parti Adalet ve Hukuk Politikaları Başkanı Bahadır Erdem katıldı.

“Alnımızın akı ile tamamladık”

Katıldıkları eğitimin çok verimli geçtiğini belirten Zeynep Emecan Ulusinan ise konuyla ilgili şu ifadelere değindi;  “Verimli, dinamik ve heyecanlı şekilde geçen Sertifika törenimizi şükürler olsun alnımızın akı ile tamamladık. Derslerde hocalarımız sağ olsun çok emek verdiler. Tecrübelerini örnekler üzerinden aktarmaya çalıştılar. Genel başkanımız Meral Akşener’e ve değerli bakan ve vekillerimize ayrıca akademisyenlerimize yürekten teşekkürlerimi sunuyorum”

                                                                                                                               BERİVAN AKKUŞ/ LC Haber Ajansı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL