Sağlık

Serdivan’da Meme Kanseri Farkındalık Semineri

Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı” olarak belirlenen Ekim ayında farkındalığı ve bilinci artırmaya yönelik eğitim programı düzelendi. Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve..

Serdivan’da Meme Kanseri Farkındalık Semineri

Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı” olarak belirlenen Ekim ayında farkındalığı ve bilinci artırmaya yönelik eğitim programı düzelendi.

Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve de İl Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay’ın 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla organize ettiği “Tarama, Erken Tanı ve Tedavi Yöntemleri” konulu panele İl Sağlık Müdür Yardımcısı Op. Dr. Özcan Öktem, Serdivan Belediye Başkan Vekili Şehime Kaya, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Vekili Uzm. Dr. Selin Tunalı Çokluk ve çok sayıda katılımcı iştirak etti.

Programa konuşmacı olaraksa SAÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Havva Belma Koçer, SAÜ Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yasemin Gündüz ve Serdivan SHM Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Fulya Aktan Kibar katıldı.

Uzmanların sunumlarının ardından hastalığı geçirenlerin öykülerinin paylaşıldığı ve yoğun ilgi gören program müzik dinletisiyle son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL