Siyaset

SERBES: “Sakarya’da Türk Telekom sınıfta kaldı”

Bağımsız Siyasetçi Ender Serbes, Türk Telekom ile ilgili Sakarya’da özellikle de kırsal kesimden o kadar çok şikayet aldıklarını belirterek, “Türk Telekom’un özelleşmesinden dolayı halkımız mağduriyetler yaşıyor. Gerçekten ‘Türk Telekom’ yerli..

SERBES: “Sakarya’da Türk Telekom sınıfta kaldı”

Bağımsız Siyasetçi Ender Serbes, Türk Telekom ile ilgili Sakarya’da özellikle de kırsal kesimden o kadar çok şikayet aldıklarını belirterek, “Türk Telekom’un özelleşmesinden dolayı halkımız mağduriyetler yaşıyor. Gerçekten ‘Türk Telekom’ yerli ve milli duyarlılığı olsaydı, ülkemizin çocuklarını yok saymaz, uzaktan eğitiminin aksamaması, fırsat eşitsizliği olmaması için elinden geleni yapar, geleceğimiz olan çocuklarımızı bu çağda internetsiz, dolayısıyla eğitimsiz bırakmazdı” dedi.

MUHTARLARIN EN ÇOK ŞİKAYET ETTİĞİ KURUM

Ender Serbes, yaptığı açıklamada, özellikle kırsal kesimlerdeki mahalle muhtarlarının Türk Telekom ile ilgili yoğun olarak şikayette bulunduklarını söyledi. Türk Telekom’un, özelleştirildikten sonra altyapı yatırımlarının yetersiz olduğunu ve vatandaşın talebini karşılayamadığını ifade eden Serbes, kent merkezi ve ilçelerdeki bazı mahalleler hariç Türk Telekom ile ilgili şikayetlerin sonu gelmediğini vurguladı. Serbes, “Muhtarlarımız gerçekten büyük sıkıntı içerisinde. Mahallelerinde internet hizmeti alamıyorlar. Türk Telekom’un çok kârlı olmayan yerlere, altyapı yatırımı yapmadığı konusunda yoğun şikayet var. Salgın sebebiyle öğrenciler internet üzerinden derslere girmesi gerekiyor. Ancak ne yazık ki kırsal mahallelerde binlerce öğrenci internet altyapısı oluşturulmadığı için eğitimden mahrum bırakılıyor” diye konuştu.

TÜRK TELEKOM’UN YERLİ VE MİLLİ HASSASİYETLERİ YOK

Serbes, salgın sebebiyle çocuklarımızın eğitimi için internetin hayati derecede önem taşıdığı bu zamanda, Türk Telekom’un internet talebini görmezden gelmesine şaşırdıklarını dile getirerek açıklamasını şöyle sürdürdü: “Maalesef bu gün Türk Telekom’un birinci önceliği para kazanmak. Eğer gerçekten Türk Telekom’un yerli ve milli hassasiyetleri olsaydı; şu zamanda çocukların en önemli derse ve bilgiye ulaşma aracı olan interneti her köye, kasabaya, her eve ulaştırırdı. Kâr-zarar hesabı yapmadan yatırım götürür, gelecek nesillerimizi, internet hizmetinden mahrum edip eğitimsiz bırakmazdı. Uzaktan eğitimin aksamaması için elinden geleni yapar, bir çocuğun bile internete ulaşamamasını kendine dert ederdi.”

CİMER’E ŞİKAYET BİLE ÇÖZEMİYOR

Türk Telekom’un alt yapı yatırımı yapmadığı gibi vatandaşın, muhtarların dilekçelerine bile cevap verme zahmetinde bulunmayarak yok saydığını kaydeden Serbes, “Muhtarlarımız CİMER’e bu konuda şikayette bulunmuşlar. Ancak değişen hiçbir şey olmamış. Muhtarlarımız, Türk Telekom’un arkasındaki gücü merak ediyor. Vatandaşı hiçe sayan, muhatap almayan, CİMER’e şikayeti bile takmayan bu kurumun, bu gücünü nereden aldığını gerçekten merak konusu. Yatırım götürmediği gibi önceden yapılan yatırımlarında bakımı yapılmıyor. Bazı muhtarlarımızın anlattığına göre, bazı yerlerde Telekom direkleri yıkılmış durumda. Bu direkleri kaldırmıyorlar. Telekom’un kabloları ya yerlerde sürünüyor, ya da Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş’nin (SEDAŞ) direklerine bağlı durumda. İnanmayacaksınız ama özellikle kırsal kesimde hizmet götürmek için vatandaşa ‘direkleri siz dikin kabloları biz bağlayalım’ deniliyor. Şaka gibi ama gerçek. Bu çağdaki hizmet anlayışına bakın, inanılır gibi değil. Adeta vatandaşla dalga geçiyorlar” şeklinde konuştu. Sakarya’ya ve Sakarya’lılara hizmet sözü ile göreve gelen tüm yetkililere çağrıda bulunan Serbes, muhtarların ve vatandaşın sesinin duyulmasını ve Türk Telekom ile ilgili gelen şikayetlerin değerlendirilerek, hükümetin bu kuruma ciddi ve bağlayıcı yaptırım uygulanmasının gerektiğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL