Siyaset

Serbes: Karapürçek’in yol ve imar sorunu artık çözülmeli

Bağımsız Siyasetçi Ender Serbes, Karapürçek İlçesi’nin yol ve imar sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. Ender Serbes, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Muhtarlar Derneği Başkanı Beytullah Şafak, Ziraat Odası..

Serbes: Karapürçek’in yol ve imar sorunu artık çözülmeli

Bağımsız Siyasetçi Ender Serbes, Karapürçek İlçesi’nin yol ve imar sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi.

Ender Serbes, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Muhtarlar Derneği Başkanı Beytullah Şafak, Ziraat Odası Başkanı Zekeriya Yıldırım, Esnaf Odaları Başkanı Musa Bildik ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Osman Usta’yı ziyaret etti. Ziyarette Karapürçek’in sorunlarını ve çözüm önerilerini konuştuklarını ifade eden Serbes, “Muhteşem tabiat güzellikleri ve bozulmamış doğasıyla öne çıkan Karapürçek’in bu dokusuna zarar vermeden yol ve imar sorunu bir an evvel çözüme kavuşturulmalı” dedi.

YOLUN ACİL GENİŞLEMESİ LAZIM

Karapürçek ilçe yolunun yaklaşık 60 yıllık olduğunu dile getiren Serbes, yolun artık yeterli gelmediğini kaydetti. İlçenin çoğunlukla geçimini tarım ve hayvancılıktan sağladığını vurgulayan Serbes, “İlçe yolu o kadar dar ki; yola bir traktör çıktığında onu güvenli bir biçimde sollayıp yolunuza devam etmeniz çok zor. Traktörün peşinde araç kuyrukları oluşuyor. Trafik ciddi şekilde aksıyor. Mevcut yol güvenli sürüşü engelliyor. Karapürçek Belediyemiz çaresizlikle yolu kendi genişletmeye çalışıyor ancak imkanları sınırlı. Karapürçekliler, yıllardır siyasilerin söz vermesine rağmen yılan hikayesine dönen bu yolun diğer ilçe yolları gibi geliş-gidiş ayrı şekilde çift şeritli yapılmasını istiyor. Ayrıca Kamışlı Mahallesi’nin olduğu bölgede yine sözü verilen Karapürçek’e TEM Otoyolu girişi projesinin de hızlıca hayata geçirilmesi bekleniyor” diye konuştu.

DOKUYA UYGUN İMAR PLANLAMASI YAPILMALI

Karapürçek’in diğer önemli bir sorununun ise imar planı olduğunu anlatan Serbes, ilçenin sadece 3 mahallesinde imar planı olduğunun altını çizdi. Diğer 13 mahallede ise imar planı olmaması çeşitli sıkıntıları beraberinde getirdiğine dikkat çeken Serbes, şu bilgileri verdi: “Ahmetler, İnönü ve Cumhuriyet Mahallesi’nin imar planları yapılmış. Ancak diğer mahallelerin imar planı yok. Bu da sağlıklı yapılaşma konusunda bir takım sıkıntılar meydana getiriyor. İmarı olmayan söz konusu mahallelerde yeni evlenen gençler ev yapamıyor. Aileler büyüyor ama yapılaşma sorunu ortaya çıkıyor. Karapürçek gerçekten muhteşem bir doğaya sahip. Belediyemiz bu doğanın bozulmaması, kaçak ve çarpık yapılaşmayı önleyebilmek için elinden geleni yapıyor. Belediyenin bu çabası taktire değer. Bu mahallelerde doğal dokuyu bozmayacak, yeşili yok etmeyecek şekilde imar planlaması yapılır ve uygulanırsa ilçenin sakinleri ve geleceği açısından daha sağlıklı olacağı fikri ağırlık kazanıyor.”

SEDAŞ’TAN ŞİKAYETÇİLER

Karapürçek’in en kalabalık nüfusa sahip olan Cumhuriyet Mahallesi’nde ise Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.’ın (SEDAŞ) yatırım planlamasına takılan trafolardan dolayı ciddi sorunlar yaşandığını belirten Serbes, mevcut trafoların yeterli gelmediği yönünde şikayetler olduğunu söyledi. Serbes, “Karapürçek merkez mahallesi olan Cumhuriyet mahallesinde voltaj sorunu yaşanıyor. Düşük voltaj sebebiyle elektrikle çalışan buzdolabı, televizyon ve diğer elektronik eşyalar çok sık bozuluyor. Mahalle sakinleri bu konuda mağdur oluyor, zarara uğruyor. Daha önce bir çok kez bu sorunla ilgili SEDAŞ’a şikayette ve talepte bulunmuşlar. Bu güne kadar hiç bir gelişme yaşanmamış. Cumhuriyet Mahallesi sakinleri SEDAŞ’dan acil olarak trafo sorununun çözülmesini istiyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL