Yaşam

#seninelin Sahibini buldu

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi “İyiliğe Uzanacak El #seninelin” sloganıyla başlattığı yardım çalışmasının ilk dağıtımını gerçekleştirdi. Ramazan ayının başlamasına günler kala ihtiyaç sahiplerine gıda kolileri ulaştırıldı. Anadolu Gençlik Derneği Sakarya..

#seninelin Sahibini buldu

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi “İyiliğe Uzanacak El #seninelin” sloganıyla başlattığı yardım çalışmasının ilk dağıtımını gerçekleştirdi. Ramazan ayının başlamasına günler kala ihtiyaç sahiplerine gıda kolileri ulaştırıldı.

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi “İyiliğe Uzanacak El #seninelin” sloganıyla başlattığı yardım çalışmasının ilk dağıtımını il ve ilçe teşkilat mensuplarının katılımı ile gerçekleştirdi. Ramazan ayının başlamasına günler kala ihtiyaç sahiplerine gıda kolileri ve et yardımları ulaştırıldı.

ÇALINMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi Mali İşler Birim Başkanı Muhammed Öztopaloğlu, çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada: “Her ramazan olduğu gibi bu ramazanda bu kutlu ayın neşesini hanelere ulaştırmaya çalışıyoruz. Dernek olarak toprağa dikilen tohuma verilen ilk cansuyu misali, darda kalmış ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza cansuyu olamaya çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız ile onlara yardımcı olmak isteyen hayır sahibi vatandaşlarımızın paylaşımlarına köprü olmaya çalışıyoruz. Anadolu Gençlik Derneği olarak bu ramazanda tüm zorluklara rağmen il ve ilçe yönetimlerimizdeki kardeşlerimizle vatandaşlarımızın hanesine misafir olmaya çalıştık. İnşallah ramazan boyunca elimizden geldiğince fazla kapının zilini çalacağız” dedi.

PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIYOR

Pandemi sürecinde ve Ramazan ayında belirlenen ihtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırmaya devam edeceklerini belirten Öztopaloğlu: “Bu süreçte bizlere destek veren tüm hayırseverlerin yaptıkları bağışları ulaştırıyoruz. Şimdiden yardımlar gelmeye başladı. Bize ulaşan yardımları vakit kaybetmeden dağıttık. Allah tüm hayır sahiplerinden razı olsun. Gönlü geniş insanlarımız sayesinde yapılan yardımlar gerek Sakarya’da gerekse dünyada iftar sofralarına bereket olup yağıyor. Yapılan yardımların maddi görünürlüğünün yanında manevi tarafı çok daha ağır basıyor. Birçok aileye neşe huzur ve afiyetin gelmesine vesile olmanın karşılığını bu dünyaya ait kelimelerle anlatmak mümkün değil. Bizler yardımları dağıttığımız sırada bu neşeyi umudu kardeşlerimizin gözlerine gördük. Ramazan her sene olduğu gibi bu senede sıcak yüzünü tüm insanlığa gösterdi. İnşallah bundan sonraki süreçlerde de çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

HANESİNDE İFTAR YAPAMAYAN AİLE KALMASIN

Aktarılan yardımların, ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde ulaştırılması için AGD olarak titiz bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Öztopaloğlu: “İl ve ilçe teşkilatlarımızla yardımlarının sorunsuz bir şekilde dağıtılması huşunda elimizden gelen gayreti gösterdik. Sadece Adapazarı’nda değil Sakarya’nın diğer ilçelerinde de gücümüzün yettiği ölçüde yardımları dağıtıyoruz. Bizim dışımızda da birçok kurum ve kuruluş birçok kardeşimiz de evlere neşe oldular. Sakarya halkına hassasiyetinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Ancak sorumluluğumuz yeni başlıyor. Ramazan ayı boyunca hanesinde iftar yapamayan aile kalmasın. Aksine çok daha fazla gayret etmemiz gereken bir sürecin içerisine girdik. Ramazanın o manevi havasını kaybetmeden biz emanet edilen kardeşlerimize var gücümüzle ulaşmaya devam etmemiz gerekiyor. Bakışlarımızı kaçırarak bunca beklentiyi görmezden gelemeyiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL